• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom v2

#41
(15-04-2024, 09:50 AM)piotrK napisał(a): Teraz widać, że te świetliki będą robiły robotę w akwariach, zwłaszcza na górze regałów Smile

Mam pewne plany "glonowo" pokarmowe zwiazane z akwariami oswietlanymi przez swietlik Blush
[-] Post Knowhow otrzymał 2 Lubię to od:
  • Martinezio, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(15-04-2024, 15:12 PM)arsik napisał(a): Jak rozprowadzasz powietrze? Jakie rury, jaka średnica itp?
I zamiast Secoh polecam dmuchawę bocznokanałową...

Na ostatnim zdjeciu widac troche niebieskich rurek, to system do sprezonego powietrza https://www.pneumat.com.pl/rury_infinity . Glowna nitke puszcze fi25 a odejscia na wezyki fi20. Secoha mam kupionego kilka lat temu do pierwszego fishroomu. Do nowego na pewno bedzie za maly wiec jesli masz cos konkretnego do polecenia to podrzucaj!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Akwaria przełożone na 4 maja...  Angry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Kanalizacja skończona, dłubie przy powietrzu i tak to będzie wyglądać:         do każdego akwarium po 4 podejścia, jak będzie za mało to rozdzielę już końcowy wężyk.
[-] Post Knowhow otrzymał 3 Lubię to od:
  • Cody, Papja, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Zaczyna to wyglądać ciekawie
Nie taniej by wyszło zrobić powietrze z rur pcv zgrzewanych?

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Wielokrotnie taniej ale juz sporo mialem kupione tego systemu do pierwszego fishroomu oraz ku mojemu zdziwieniu dorwalem tez troche trojnikow na olx w dobrej cenie... Oczywiscie moglbym pisac o wszystkich zaletach tego systemu jakimi sie chwali producent ale czy sa warte tej ceny dla tego zastosowania? Na pewno sklada sie przyjemnie i szybko bo wszystko jest na wcisk.
[-] Post Knowhow otrzymał 3 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(19-04-2024, 19:18 PM)-KUBA- napisał(a): Zaczyna to wyglądać ciekawie
Nie taniej by wyszło zrobić powietrze z rur pcv zgrzewanych?

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka

nie trzeba zgrzewanych, wystarczy użyć systemu klejonych rurek pcv do wody, nie trzeba nawet ich kleić (chyba, że mamy jakąś potężną pompę)
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dzis dlugi i meczacy dzien w fishroomie, niestety nadal malo akwarystyczny ale sporo sie udalo zrobic.

Z grubsza ruszylo ogrzewanie i udalo sie dac drugie zycie moim starym szafkom kuchennym. Moge w koncu pokazac druga strone (niezbyt starannie pomalowalem ta czesc wiedzac ze bedzie zabudowana... Tongue)

   
   

Cos tam zaczalem kleic wode, na wejsciu dam korpus z weglem. Glowna nitka bedzie z 25, odejscia do regalow z 20. Mysle ze puszcze ja nad kanalizacja a odejscia do gory, woda bedzie wtedy jakby lustrzanym odbiciem instalacji z powietrzem.

   
[-] Post Knowhow otrzymał 6 Lubię to od:
  • -KUBA-, darianus, Martinezio, piotrK, Ruki, tazat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości