• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Preparowanie, konserwacja i odlewy ryb.

#1
Bug 
Wielu pamieta ze szkoly zwierzaki w formalinie. Mlodsi moze mniej, ale takie sloje bywaly czesto w salach lekcyjnych. Przegladajac zapiski mego taty trafilem na jego opisy jak przygotowac padle ryby, w ten sposob. Zarowno w formalinie jak i alkoholu Wink
Kolejna ciekawa sprawa sa opisy odlewow gipsowych ryb i ich malowanie potem.

Jestem ciekaw czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie? Zapytalem mame i ona pamieta, ze ojciec takie odlewy robil i malowal, a ryby preparowal - ja tego nie pamietam ale mam prawo Smile Bede musial strych przeszukac jak bede w domu rodzinnym.

Ryby suszone to ma chyba kazdy szurniety maniak Wink Sam zrobilem tablice sobie, zainspirowany tablica w Tropheusie Wink Ale wydaje mi sie, ze utrwalenie ryby konserwantami albo zrobienie pieknego odlewu i malowanie go, to tez radocha. Jakies doswiadczenie w modelach i farbkach mam.

Moze jakies publikacje znacie na ten temat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
O kurcze, a ja myślałem, że my z bratem nie normalni byliśmy susząc naszą pierwszą pielęgniczke. A jacy dumni byliśmy odnajdując ją po latach w piwnicy Big Grin
Ale wracając do tematu, o odlewach pierwszy raz słyszę. Może wędkarze coś wiedzą na temat konserwowania, czasem trzymaja swoje trofea na ścianach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale z tego co wiem, to suszki na scianach wlasnie sa. Ale trop dobry... Thx Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości