• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma Beanschi do oceny

#1
Dzień dobry.
Znam to forum od naprawdę dawna ale dopiero dziś się zarejestrowałem więc przy okazji się przywitam. Cześć Smile

Ostatnio zakupiłem z dla mnie sprawdzonego źródła Apistogramma Beanschi. Pochwaliłem się nimi na grupce na Fejsie i jedna osoba napisała mi że wygląda jak krzyżówka i że idealna to ta ryba nie jest.
Proszę o ocenę czy jest się czym martwić na zapas bo długo czekałem na te ryby Undecided
Pochodzenie to Czechy.

[Obrazek: Polish-20220808-225020897.png]
[Obrazek: Polish-20220807-223854272.jpg]
[Obrazek: Polish-20220807-221315505.png]
[Obrazek: Polish-20220807-220543828.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie "Beanschi" tylko "baenschi". Patrząc po prędze na wysokości plamy bocznej i kolejnej po niej, prędze policzkowej, oraz płetwie grzbietowej masz hybrydę. Pokaż jeszcze fotki samic na wszelki wypadek. Co to za pewne źródło?

Czeskie apisto dzielimy na dwa rodzaje- czeskie apisto od hobbystów, oraz czeskie apisto z komercyjnych hodowli. Te pierwsze w przypadku wielu czeskich akwarystów to ryby naprawdę świetnej jakości, te drugie to w większości odpad na karmówkę.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Też mi się średnio podoba ten samiec, ale tak jak wspomniał Papja fotki samic dadzą pewność. Niedawno ktoś wrzucał tutaj zdjęcia A. baenschi ze znanego Warszawskiego sklepu, które były ewidentnymi krzyżówkami, co można było stwierdzić zwłaszcza po wyglądzie samiec.

Przy okazji prosiłbym o dodanie zdjęć jako załączniki, wtedy zostaną na przyszłość.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No to przykre wieści dla mnie Pany macie Sad
Mam słaby aparat w telefonie ale popstrykam zdjęcia. Samicy ani razu jeszcze nie udało mi się złapać.
No dobra ale co z tego będzie ? Płaska ryba bez tych charakterystycznych płetw ? Zastanawiam się czy informować sprzedawcę czy nie. Dobry chłop, nie miał tego na sklepie tylko sprowadzał dla mnie. Na pewno nie chciał źle. Kiedyś miałem stamtąd Panduro i były OK.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wygląda mi ta ryba na hybrydę jaką ostatnio ktoś wrzucał na forum- jeżeli jest tak jak myślę to samiec będzie miał bardzo krótki pióropusz przypominający ten u Apistogramma feconat ex. sp. “Zwilling”
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
piotrK, wkrótce mam urlop to edytuję temat z poziomu komputera i dodam fotki na forum. Pewnie jest limit na rozmiar a wrzucam prosto z telefonu.

Fotki samicy:
[Obrazek: IMG-20220810-210441843.jpg]
[Obrazek: IMG-20220810-210430804.jpg]
[Obrazek: IMG-20220810-210303179.jpg]
[Obrazek: IMG-20220810-205113071.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Patrząc po czarnym wzorze na 100% hybryda, do tego to może być nawet sneaker.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A co to jest ten Sneaker ? Confused
Ciekawe jak Ja je teraz odłowię żeby oddać.

Edycja: OK, już doczytałem, zmiana ubarwienia celem ukrycia się.
No to cóż... Bardzo mi smutno że czekałem tyle czasu i dostałem co dostałem. Problem teraz będzie z odłowieniem, akwarium jest tak obsadzone korzeniami że wydaje mi się to niemożliwe bez psucia całej aranżacji.

Czapki z głów za wiedzę dla was.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Apistogramma to ryby które nie dość, że są często trudne do identyfikacji to dodatkowo źle znoszą warunki w hurtowni czy typowym sklepie zoo- tak jak skalary czy paletki należy je kupować od importerów którzy się w nich specjalizują, lub dobrych hodowców, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(10-08-2022, 21:14 PM)MisternyKu napisał(a): piotrK, wkrótce mam urlop to edytuję temat z poziomu komputera i dodam fotki na forum. Pewnie jest limit na rozmiar a wrzucam prosto z telefonu.
Odnośnie ryb to już Ci Papja odpisał, a co do załączników to możesz śmiało wrzucać załączniki prosto z telefonu (jak tylko masz dobre łącze) - od aktualizacji forum mamy automatyczne zmniejszanie fotek Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości