• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czym domyc beczki

#1
Witam.
Mam podejrzenie, ze beczki ktore kupilem jakoby pp spozywce nie do konca nimi byly. Wydaje mi sie ze podnosza mi poziom nh4 wody ro do okolo 0.5 mg.
Wezme sie za ich szorowanie jeszcze raz. Tutaj pytanie czym zabic ewentualne zabrudzenie?
Myslalem najpierw wyszorowac octem spirytusowym, potem natrzec jakims preparatem z tropicala na amoniak i na koniec potraktować je myjka cisnieniowa.
Koniecznie chcialbym je uratowac bo nowe beczki sa mega drogie.
Pozdrawiam
Ps. Na inne parametry nie wplywaja, ph kh gh no2 no3 bez zmian.
W beczkach byl koncentrat do sokow.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zbadaj NH3/NH4 w wodzie w beczce, dopiero później szukaj winnych. Smile Jak to są plastikowe beczki to wystarczy je wyszorować i nie mają już jak nic oddawać do wody.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bo tak jest, nh4 w ro 0, z beczki między 0.3-0.5.
Czym je doszorowac?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-07-2022, 11:41 AM)Ruki napisał(a): Zbadaj NH3/NH4 w wodzie w beczce, dopiero później szukaj winnych. Smile Jak to są plastikowe beczki to wystarczy je wyszorować i nie mają już jak nic oddawać do wody.
No na swoim przykładzie bym polemizował. Sam bym kiedyś tak obsadę wykończył bo do baniek po kwasie azotowym zbieraliśmy z tatą skropliny z agregatu chłodniczego, darmowa woda RO hehe, a właściwie to prawie destylowana. No tylko mimo rozrabiania tego z kranówką ryby dostały czerwonych skrzeli, i zaczęły ledwie dychać pod tafla wody. Szybka i duża podmianka uratowała rybska. Jedyne testy jakie wówczas miałem to jakieś stare już wtedy paskowe na NO3 i NO2 i oba parametry były bardzo wysokie. Niewykluczone, że ta jedna bańka nie była dostatecznie wypłukana bo po umyciu wszystkich baniek proceder kontynuowaliśmy z powodzeniem.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tylko jeśli beczka jest plastikowa to nie ma zbytnich możliwości wchłonięcia zawartości. Więc rozpuści się w wodzie jedynie to, co będzie na mniej/bardziej chropowatych ściankach beczki- wewnątrz plastiku nie powinno nic się wchłonąć.

Trochę beczek w życiu przerobiłem, jedne po spożywce, inne po chemii- podstawą było wyszorowanie, wymoczenie i zlanie zawartości.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • el_polako
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Będę szorował dzisiaj jeszcze raz. Jak użyje octu spirytusowego i później wyplukam zimną wodą to mogę zbierać ro od razu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(21-07-2022, 08:00 AM)darkdivinity napisał(a): Będę szorował dzisiaj jeszcze raz. Jak użyje octu spirytusowego i później wyplukam zimną wodą to mogę zbierać ro od razu?
Ja myłem woda z płynem do naczyń, tylko dobrze wypłukać na koniec. Oczywiście za tym drugim razem w przytaczanej historii.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, moje doświadczenia z Mauzerami są kiepskie - przynajmniej na pączątku. straciłem połowe obsady wlewając deszczówke  z takiego  - przemytego- mauzera. czyscił go ( jak kupowałem to w środku był czysciutki) sprzedawca i pożniej ja jeszcze go przemywałem wodą. pierwsze pełne zalanie poszło w ogród. Drugie do akwarium. Na drugi dzień niektóre z ryb pokładały sie na dnie. Po kilku dniach miałem kilka zgonów. W tym moje najlepsze sztuki... z tych co przeżyły po podmiance kilka do dzisiaj ma mętne oczy. Najlepsze jest to , że to naprawde był przypadek bardzo osobniczy, np samica S.lilith zdychała , podczas gdy samiec miałl się świetnie i zalecał się do niej imponując płetwami itp... Tak samo z biotodomami.   Zdaj się na węch, jak po zalaniu baniaka włozysz do niego głowe ( szczególnie w ciepły dzień) i poczujesz cos innego niż zapach jeziora to nie uzywaj jeszcze tej wody do podmianek. Ja czułem, trochę chemii i plastik - mogłem sobie wówczas darować , ale tak byłem przejęty tym całym moim nowym systemem podmian,że zdecydowałem się to zrobić...  Teraz po 2 latach jest już ok Smile.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości