• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konsultacja z budowlańcem pilnie potrzebna.

#1
Kochani pielegnicomaniacy jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem ruszam z budową domu. Wiem że mamy tu na forum całą paletę różnych zawodów Mam parę pilnych pytań odnośnie budowy domu. Jeśli mamy tu dobra duszyczkę pracująca w budowlance to bardzo proszę o kontakt. Z góry dzięki Smile
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(19-07-2022, 16:50 PM)macioch napisał(a): Kochani pielegnicomaniacy jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem ruszam z budową domu. Wiem że mamy tu na forum całą paletę różnych zawodów Mam parę pilnych pytań odnośnie budowy domu. Jeśli mamy tu dobra duszyczkę pracująca w budowlance to bardzo proszę o kontakt. Z góry dzięki Smile

Brawo za odwagę w dzisiejszych czasach Smile Mam nadzieję, że w projektowaniu najważniejsze będzie umiejscowienie jak największego akwarium Smile
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czasy są najlepsze na inwestycje akurat teraz. Zwłaszcza w nieruchomości. Za chwilę może ich być naprawdę sporo w niskich cenach - niestety. Ale.....

Na akwarium - 2 oddzielne obwody elektryczne. Podstawowy i rezerwowy. A Najlepiej 3 fazy. Gdy jedna z faz spadnie Na linii, przepinasz podstawowe urządzenia na inną. Pomyśl o agregacie i przyłączu do niego. Nie wiem jak u ciebie w okolicy z dostawami, ale warto mieć nawet dla siebie. Od razu bez zabawy 3f agregat. Umieszczony z dala od domu, najlepiej tuż przy planowanym złączu zakładowym.

Pamiętaj o uziomie na dom i oddzielny na agregat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: macioch
#4
(19-07-2022, 16:50 PM)macioch napisał(a): Kochani pielegnicomaniacy jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem ruszam z budową domu. Wiem że mamy tu na forum całą paletę różnych zawodów Mam parę pilnych pytań odnośnie budowy domu. Jeśli mamy tu dobra duszyczkę pracująca w budowlance to bardzo proszę o kontakt. Z góry dzięki Smile

Cześć, i zgłosił się ktoś?
Aż nosi mnie ciekawość jakich informacji potrzebujesz żeby prosić o kontakt na priv. Tu na forum jest pewnie kilku "budowlańców" którzy mogą pomóc i na pewno kilku którzy nie są budowlańcami ale budowali domy i fishroomy. Trzymam kciuki za budowę.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Budowlaniec ze mnie taki sobie, ale przygotowałem na etapie budowy podłogę pod minimum 3 tony (stoją dwie tony), jest doprowadzenie wody, kanalizacja, dodatkowe obiegi z podlogówki, prąd na osobnej różnicówce, kominek wentylacyjny, pod akwariami jest ogrzewanie podłogowe, jakbyś miał wątpliwości, czy może być.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-07-2022, 16:50 PM)macioch napisał(a): Kochani pielegnicomaniacy jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem ruszam z budową domu. Wiem że mamy tu na forum całą paletę różnych zawodów Mam parę pilnych pytań odnośnie budowy domu. Jeśli mamy tu dobra duszyczkę pracująca w budowlance to bardzo proszę o kontakt. Z góry dzięki Smile

Pytaj śmiało
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Drodzy pielęgnicomaniacy nie było mnie trochę na forum bo miałem urwanie głowy związane z przygotowaniami do budowy. No i stąd też nie odpisałem w temacie dotyczącym tejże budowy. Ot paradoks. Nie mniej jednak bardzo dziękuję wszystkim za odzew. Na pytania z powodu których założyłem ten wątek otrzymałem już odpowiedzi ale w wielu sprawach będę potrzebował jeszcze pomocy także dzięki bardzo wszystkim którzy mi się się tu zgłosili. Obiecuje że w razie potrzeby będę Was molestował moimi laickim pytaniami. Jak kto ma ochotę napisać mi na priv z jakiego zakresu wiedzą może się ze mną podzielić i podać mi swój numer telefonu na priv to będzie mi bardzo miło. Jeszcze raz dzięki.
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hej potrzebuje pomocy w temacie drzwi i podłogówki. Jak ktoś się zna na tych tematach i chciałby mi pomóc to bardzo proszę o kontakt na priv. Z góry dzięki Smile
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Podłogówkę rób po całości domu Smile Z perspektywy czasu ja bym tak u siebie zrobił (mam dół tylko, a piętro w grzejnikach).
Drzwi jak najbardziej zakładaj - prywatność się przyda. Pamiętaj o wentylacji w drzwiach.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
[-] Post Martinezio otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja u siebie mam podłogówkę po całości (parter i piętro) i polecam to rozwiązanie. A jeśli chcesz ogrzewać pompą ciepła, to w ogóle nie ma o czym gadać.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
[-] Post darianus otrzymał 1 polubień od:
  • Martinezio
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości