• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 60x60x50h 180L - co z tym zrobić? ;)

#1
Cześć forum!

Stoi sobie u mnie taka kostka. 
Nie za bardzo mam pomysł co z nią zrobić.
Myślałem o lowtechu - ale nie mam pomysłu na obsadę.  

Może wy coś ciekawego podpowiecie? 
Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hmm. Taka propozycja, uwzględniająca moje preferencje i pomysł na LT w takich wymiarach akwa, bo nie wiem, co Tobie się może spodobać:
Z roślin różne gatunki kryptokoryn, żeby były różne kolory i kształty liści oraz różna wysokość roślin plus ewentualnie kilka epifitów na kawałku drewna. Kryptokoryny lubią bogate podłoże, więc do LT jak znalazł. Aranżacja wspinająca się do środka i do tyłu coraz bardziej, aż pod taflę.
Z ryb np. drobniczki ALBO brzanki Titteya. Plus krewetki Neocaridina, ślimaki typu rozdętka (małe, ale i nie rozmnażające się aż tak na potęgę, jak, np. świderki). Da to ciekawe obserwacje i różnorodność życia w akwarium, a w LT powinny się czuć całkiem dobrze. Populacja krewetek przy tych rybach może być trochę uszczuplana, ale wśród roślin powinno się ich uchować wystarczająco, by była stabilna.
pH wody w okolicach obojętnego, w przypadku Titteyek może być poniżej (ale nie bardzo poniżej ze względu na pozostałe zwierzaki w propozycji obsady), a w przypadku drobniczek najlepiej powyżej, nawet kranówką możesz zalać, aczkolwiek sporadyczne podmianki czasem by mogły być na RO, żeby parowanie wody nie spowodowało nagromadzenia soli i innych związków. Dolewki najlepiej z RO.
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • amd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szczerze mówiąc to nie mam absolutnie pomysłu na tą kostkę Smile 
Lowtech wpadł jako pierwsza myśl ale absolutnie się na nią nie zamykam.
Dzięki za propozycje.

Dodatm tylko, że zbiornik widziany z 3ech stron.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hmm. Skoro niekoniecznie LT, to może akwarium z częścią nadwodną? Będzie można wykorzystać jego wysokość bez dolewania wody "pod korek". Zalane, np. do wysokości 20 cm. Z roślin, np. Asparagus, skrzydłokwiat, Ficus pumila.
Z ryb wtedy, np. małe labiryntowce, proporczykowce, czy Apisto z bystrzykami.

Opcji jest mnóstwo. Najlepiej napisz, które typy aranżacji, rodzaje zachowań, gatunki ryb, roślin Ci się podobają i jaką wodę chcesz lać do akwarium. Będzie łatwiej coś doradzić, podpowiedzieć, czy dobrać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Może jakieś labirynty?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości