• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej

#15
Witam, piękne wymiary zbiorniczka Smile ale powiem szczerze, ze maze o troche innych proporcjach...
W tak wysokim zbiorniku ziemiojady nikną ... A jezeli zdecydujesz się na inne ryby wypełniające górną częśc akwa - to zdominują ziemki i znowu klopot...
Do takiego akwa dał bym dyskowce zielone lub heckla ... ... ale zapodałem , az sam sie sobie dziwię ... no dobra  może jakies satanoperki na przełamanie..Smile

Zrobił bym jeszcze jedną rzecz , jestem teraz w trakcie przenoszenia fishroomu i mam okazję uządzić akwaria od nowa. to co zawsze mnie wkurzało to ... korzenie...
Niby ładnie wyglądają , ale zajmują dużo miejsca i  ryby czasami się o nie rozbijają. teraz zrobię sobie akwa " na miękko" i Tobie równiez polecam ten sposób.
Już wyjaśniam... posadz ta monsterę i jak zacznie wypuszczać nastepne liście sukcesywnie zanurzaj ja w akwa. liscie które trafią pod wodę z czasem odpadną ale powstająca w ten sposób platanina łodyg jest niesamowita, do tego korzenie które wyrastają pod woda dodają jescze uroku. Z materii nieożywionej dał bym może jakies gałęzie a jak koniecznie korzenie to płaskie i ułozone na dnie i przysypane piaskiem. Ryby z czasem będa je odkopywały i cała topografia dna bedzie bardzo urozmaicona i przez to interesująca.
monstera i tak zrobi całąrobotę. mam już je od ponad 16 lat i na prawdę dają radę.
czyli  " na miękko" oznacza ,że nie ma w akwa żadnej "stałej" przeszkody dla ryb i moge spokojnie smigac i nawet obijać się i przemieszczac części wystroju. pzry wszelkich mianipulacjach wystrój troche sie zmiania ale to jest ten urok..Smile Jak bede w domu dodam jakieś zdjęcie w celach pogladowych ... 

Powodzenia z projektem !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez galimedes - 21-07-2022, 15:02 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez pako - 21-07-2022, 15:14 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez pako - 21-07-2022, 15:17 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez pako - 21-07-2022, 18:23 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Sloma - 02-08-2022, 17:53 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Goran - 03-08-2022, 12:02 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez arsik - 10-08-2022, 14:10 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Goran - 11-01-2023, 23:53 PM
(SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez daanielsu - 12-01-2023, 22:45 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Sloma - 11-02-2023, 16:35 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Sloma - 15-02-2023, 16:08 PM
RE: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej - przez Ruki - 11-06-2023, 22:06 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości