• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: (SA) 1700 l brutto Ameryki Południowej

#1
Witam,
Chcialem zaprezentowac nowy projekt moich marzen tj Ameryke Południową. Akwarium było opisywane w starym temacie o ca ale dla przypomnienia.
Akwarium 300x80x60h 1440 l brutto plus sump 155x45x45 okolo 250 l. Grzalka aquael platinum heater 500 w (to nowa rzecz w tym baniaku, jestem bardzo zaskoczony jakoscia wykonania i tym ze ogarnia bez problemu caly baniak). Media te co byly wczesniej jakies 30 l siporaxu, kilkanascie kulek maxspecta i troche ceramiki aquaela. Dwa worki z okolo 40 litrami torfu.
Cale akwarium zalane ro. Parametry mojej osmozy
Ph 5.5, kh gh no2 no3 0
Parametry w baniaku
Ph 6.9
Kh 3
Gh 4
Bede chcial obnizyc parametry osmoza przy podmianach. W tym miejscu chcialem bardzo podziękować koledze mimo12 za nasza dyskusje w wiadomościach prywatnych i reszcie użytkowników wypowiadajacych sie w watku o ro.
Teoretycznie chyba biologia przetrwala, po wlaniu bakteri z pozywka nh4 no2 dalej zerowe wiec albo cykl sie nie zbiera albo bakcyle zyja i dzialaja. Przed wpuszczeniem ryb odczekam jeszcze z 10 dni dla bezpieczenstwa.
Flora
5 kryprokoryn, 4 anubiasy oraz 2 lotosy.
Planowana fauna
-15 Pterophyllum scalare
-12 Andinocara latifrons od papji
- stadko ktorys z Geophagus okolo 10 szt
- kilka ładnych Lek
-i moze 25 szt kiryskow do sprzatania :-)
Dojda jeszcze szyszki olchy czarnej z 200 sztuk, liscie debu itd. Największy korzen nawet nie mysli o zatonięciu. Doloze jeszcze galezi z lewej strony. Planuje rowniez wsadzic 3 monstery w taki sposób zeby korzenie puscily bezposrednio do wody. Dojda jeszcze 2 redlektory, obecne sie poprzepalaly.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
                                       
[-] Post darkdivinity otrzymał 4 Lubię to od:
  • darianus, mimo12, piotrK, tazat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeszcze osmotyczny zakatek Rotfl
Dwie beczki po 240 litrow plus odplyw zabezpieczajacy do ścieków. Woda odpadowa zasila topole na zewnątrz.


Załączone pliki Miniatury
       
[-] Post darkdivinity otrzymał 3 Lubię to od:
  • mimo12, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Oświetlenie będziesz jakoś rozbudowywał? Widzę, że z hydroponiką dałeś sobie spokój. Nie mogę się doczekać zdjęć z obsadą Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • darkdivinity
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Piotr, tak. Obecnie mam dwa halogeny na diodach cob 30 w 6000k, dojda jeszcze dwa takie same.
Po wpadce z poprzednia hydroponika stwierdzam ze wystarczy mi jak beda nad tafla wystawaly monstery. Ta versa gatden z aquaela nie jest jakas wybitnie fajna. Malo miejsca maja rosliny na korzenie, wpychaja się do wezy. Chlupie niesamowicie.
[-] Post darkdivinity otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pamiętasz jaką masz grubość szkła?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Do monstery możesz dać na przełamanie trzykrotke. Jak dobrze pójdzie przysłoni braki pomiędzy roślinami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: darkdivinity
#7
Grubość szkła to 12 mm. Dno jest z 15 mm dzielone.
Okej będę próbował z trzykrotka :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Co tak mało piasku?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Specjalnie, przy Ca miałem za dużo. Podobają mi się akwaria z minimalną ilością dna. Mam 4 cm i efekt jest wg mnie poprostu lepszy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-07-2022, 11:09 AM)darkdivinity napisał(a): Specjalnie, przy Ca miałem za dużo. Podobają mi się akwaria z minimalną ilością dna. Mam 4 cm i efekt jest wg mnie poprostu lepszy

Często będziesz widział szybę denną. Nie za pomnij, że planujesz ziemiojady.
Nie ma szans żeby jakakolwiek roślina ukorzeniła się przy takiej obsadzie.
Z resztą, sam zobaczysz Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości