• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wielki Atlas Ryb Akwariowych AQUAEL

#61
(05-01-2023, 19:49 PM)sensej napisał(a): Jak pracowałem w sklepie to oglądałem pierwsze wydanie. Jedyny plus za zdjęcia, bo niektóre były fajne i napewno wymagały troche pracy, ale niestety opisy zdarzały się błędne. Żadnej nowej wiedzy nie posiadłem z tej pozycji, a nie jestem jakimś wybitnym akwarystą.
Tak na prawdę dobre zdjęcia i opisy są w rozdziale o Tanganice. Reszta to wiedza, którą znajdzie się w necie, jeśli opanowało się umiejętność korzystania z Google.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
@Ruki obiecuję że w najbliższych dniach coś napiszę. Chce na spokojnie usiąść pomyśleć i napisać jak najbardziej obiektywnie. Książke miałem dosłownie na chwilę w rękach ( zdecydowanie za krótko by ją choćby przekartkować). Rzuciłem okiem tylko na moje najulubieńsze taksony. Muszę jeszcze raz na spokojnie przeczytać te opisy wynotować sobie uwagi i podać konkrety.
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
(05-01-2023, 19:49 PM)sensej napisał(a): Jak pracowałem w sklepie to oglądałem pierwsze wydanie. Jedyny plus za zdjęcia, bo niektóre były fajne i napewno wymagały troche pracy, ale niestety opisy zdarzały się błędne. Żadnej nowej wiedzy nie posiadłem z tej pozycji, a nie jestem jakimś wybitnym akwarystą.

Na pocztku nie bronię tej książki tylko staram się być obiektywny. Jest dużo fajnych zdjęć i kiepskie też sa. Piszesz, ze3 pracowałeś w sklepie zoo więc podejrzewam, że masz większą wiedzę niż ogół klientów tego sklepu. Więc powtórzę, to jest pozycja dla nich bo jak znajdą w nie informacje na temat jakiś ryby w niej opisana to tą wiedzą krzywdy tej rybie nie zrobią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
(05-01-2023, 20:24 PM)piotrK napisał(a):
(05-01-2023, 19:49 PM)sensej napisał(a): Jak pracowałem w sklepie to oglądałem pierwsze wydanie. Jedyny plus za zdjęcia, bo niektóre były fajne i napewno wymagały troche pracy, ale niestety opisy zdarzały się błędne. Żadnej nowej wiedzy nie posiadłem z tej pozycji, a nie jestem jakimś wybitnym akwarystą.
Tak na prawdę dobre zdjęcia i opisy są w rozdziale o Tanganice. Reszta to wiedza, którą znajdzie się w necie, jeśli opanowało się umiejętność korzystania z Google.

Pisałem ze dużo zależy od recenzenta. Tanganike recenzowala Marta więc raczej nie ma sie do czego doczepic
[-] Post Michal otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
A ktoś oprócz Marty cokolwiek sprawdział?
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(05-01-2023, 21:08 PM)macioch napisał(a): @Ruki obiecuję że w najbliższych dniach coś napiszę. Chce na spokojnie usiąść pomyśleć i napisać jak najbardziej obiektywnie. Książke miałem dosłownie na chwilę w rękach ( zdecydowanie za krótko by ją choćby przekartkować). Rzuciłem okiem tylko na moje najulubieńsze taksony. Muszę jeszcze raz na spokojnie przeczytać te opisy wynotować sobie uwagi i podać konkrety.

Wierzę, że będzie obiektywnie ale twardo, bez zmiłuj bo jak się nie mylę zostaly powielane błędy z pierwszej edycji
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
(05-01-2023, 22:11 PM)macioch napisał(a): A ktoś oprócz Marty cokolwiek sprawdział?

Jutro sprawdzę ale to pytanie do aktualnego wydawcy na nim spoczywa uwiarygodnienie publikacji
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości