• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Klejenie akwarium z zastosowaniem podwójnych szyb

#1
Kiedyś kilka lat temu w sklepie zoologicznym moją uwagę przyciągneło akwarium ok 1000 l (co prawda morskie) całe klejone z zastosowaniem podwójnych szyb.Czyli zamiast jednej odpowiednio grubej ,zastosowano dwie cieńsze ,ze wzgędu na wtedy kłopoty z kupnem odpowiednio grubej szyby. O ile dobrze pamiętam klejono 2x 8 mm. Ciekawi mnie bardzo taki projekt . Obecnie jestem na etapie klejenia  kolejnego zbiornika 160x60x60 i nie mogę akurat zdobyć od m-ca szyby 12 mm na dno. Wracając do tematu ,jak zastąpić - skleić te dwie szyby (teoretycznie np: 2x 6 mm) ? .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(03-07-2022, 16:51 PM)Dzichu 2410 napisał(a): Kiedyś kilka lat temu w sklepie zoologicznym moją uwagę przyciągneło akwarium ok 1000 l (co prawda morskie) całe klejone z zastosowaniem podwójnych szyb.Czyli zamiast jednej odpowiednio grubej ,zastosowano dwie cieńsze ,ze wzgędu na wtedy kłopoty z kupnem odpowiednio grubej szyby. O ile dobrze pamiętam klejono 2x 8 mm. Ciekawi mnie bardzo taki projekt . Obecnie jestem na etapie klejenia  kolejnego zbiornika 160x60x60 i nie mogę akurat zdobyć od m-ca szyby 12 mm na dno. Wracając do tematu ,jak zastąpić - skleić te dwie szyby (teoretycznie np: 2x 6 mm) ? .

To nie lepiej zrobi dzielone dno z dwóch kawałków szyby 10mm?
I jakoś nie wierzę że zabrakło szyby w całym regionie [Obrazek: rotfl.gif]
Przy takiej szklance gra nie warta świeczki. Taka sztuka dla sztuki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
6mm trzeba by dać x4 ( bez sensu ) , 10mm wytrzyma tylko blat musi być równy i sztywny, coby się nie uginał, podparcia co około 50cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Samemu nie uzyskasz efektu szyby laminowanej - czyli dwie cieńsze szyby "sklejone" pomiędzy folią. To się odbywa w wysokiej temperaturze i warunkach podciśnienia, taki spory autoklaw Wink

Nie szukaj na siłę 12-tki, dzielone dno z dziesiątki będzie ok !!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
[-] Post filas otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak jak Filas napisał. Jak chcesz się pewniej czuć możesz całość nakleić na 8mm, metoda na placki i pasek silikonu po obwodzie. Trochę zabawy z tym jest. Tak zrobiłem w poprzednim zbiorniku 110/50/60h, wtedy nie straszny upadek kamienia lub szyby nakrywowej (co ja zaliczyłem). Może być też pleksi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Raczej sam takiej szyby nie zrobisz. Szyba taka pomiędzy warstwami 1 i 2 ma folię przeźroczystą. Jeśli pęknie pierwsza warstwa ta pod folią pozostaje cała. W dużych zbiornikach takie szyby nie są nowością.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości