• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biologia

#1
Witam. Robie reset akwarium. Zlalem wode z głównego oraz z sumpa. Siporax lezal sobie ze 3 tygodnie zalany do polowy wysokosci walca bez żadnego obiegu, ot tak lezal w wodzie. Czy jest szansa ze jakas biologia na nim przezyla czy musze robic caly cykl azotowy od nowa jak zaleje akwa?
Obecnie siporax dalem do malego akwa i puscilem filtr kaskadowy, wyplukalem go tez z dziadostwa w misce z woda z kranu.
Gdziesz czytalem ze bakterie przechodza w stan uspienia czy cos takiego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jako że tyle to leżało, dodatkowo było płukane, to bym sprawdził cykl testami. Zapewne szybciej się zamknie, ale nie liczyłbym na to, że wszystko ruszy od razu. Zmieniasz podłoże, czy zostaje to samo? Tam najwięcej baterii jest. Ale w sumie jak woda zlana, to tak samo, zamknie się po prostu szybciej na starym podłożu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na pewno start będzie szybszy niż jak od zera, ale jednak tydzień-dwa daj baniakowi podziałać. Zwłaszcza, że przechodzisz na RO, czyli trochę warunki fizykochemiczne się zmienią.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podłoże zmieniam. Okej tak liczylem ze po ryby i tak nie wczesniej niz za 2 tygodnie. Dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, akwarium działa od zeszłej środy. Nie wiem czy cykl wystartował czy nie... Nh4 0, NO2 0, no3 0. Wlałem jedna Amp biogidest. Podłoże jednak zostawiłem stare z tym że leżało wczesniej 2 tygodnie na zewnątrz.
Wydaje mi się że mogę ryby wpuszczać w przyszłym tygodniu, nie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Panowie?
Ruszylo czy nie? 12.07 wsypalem solodna lyche pokarmu plus dwoe kostki ochotki, 13.07 dodalem kolekne 4 kostki ochotki. Dzisiaj 15.07 dalej nie odnotowalem wzrostu nh4,no2,no3 wszystko 0
Drugie pytanie, mam mgle w akwarium, czy ti moga byc pierwotniaki? Intesywnie napowietrzam i powstrzymałem sie z podmianami ale jutro pasuje mi juz podmienić 30%


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pytanie czy w tym akwarium jest jakieś życie które miało "przerobić" wsypany pokarm na amoniak?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przeciez podczas procesow gnilnych wydzialny jest amoniak ktory za pomoca bakteri nitryfikacyjnych ma zostac przerobiony do no2 a potem na nieszkodlowe no3.
Woec o jakim zyciu mowimy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
@darkdivinity , w procesach gnilnych to przede wszystkim przerabiane są węgle z materii organicznej, nie zasady azotowe.

W tym celu musisz dostarczyć stricte związków azotowych, przykładowo wlej roztwór saletry amonowej. Oczywiście już na starcie wtedy pojawi Ci się NO3(bo saletra amonowa to sól kwasu azotowego i amoniaku), więc po podaniu roztworu musisz zbadać i poziom NH3/NH4 oraz NO3. Jeśli NH3/NH4 zacznie spadać to znaczny że cykl azotowy ruszył.

Masz dużo świeżego drewna, do tego podałeś pokarm, który gnije i stanowi pożywkę dla pierwotniaków, więc tak, zapewne masz delikatny zakwit.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • el_polako
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: darkdivinity
#10
Ruki, ile takiej saletry wsypać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości