• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 1400 l

#31
(30-06-2022, 22:55 PM)darkdivinity napisał(a):
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
A co z tym że korzeń jest lekko przypalony?
Też nie ma problemu. To przecież węgiel. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile

Po co ? Korzeń skamieniały? Ale jak waży > 50kg to można :-) a taki bym tu widział
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ja mam 10 Pterophyllum, już tylko 30 Paracheirodon axelrodi i nadal ubywa,  i resztki Hyphessobrycon eques. Do tego kilkanaście Corydoras panda i parę Otocinclus. 1 Microgeophagus altispinosus.
Po "remoncie zbiornika" doszły 15 Guianacara owroewefi, które właściwie zdominowały zbiornik. 
Wystrój- duża dekoracja złożona z kilku konkretnych, zmontowanych w jedną całość konarów, na których posadziłem mech. Z roślin jest tylko jedna żabienica na wykończeniu ponieważ łodygę skubią otoski, aż do odpadnięcia liścia. Dodatkowo jest wykopywana przez guianki. 
Obecnie sytuacja w zbiorniku wygląda następująco
Na zmianę trą się 3 pary guianek, ale nie ma w tym stadzie żadnej agresji.
1 Para Pterophyllum trze się z lewej strony zbiornika, pozostałe 8 sztuk mieszka z prawej strony.
Neony już nie trzymają ławicy i ciągle ich ubywa, trzymają się w grupie, góra dwóch grupach. 
Bystrzyki pochowane, gdzie się da
Pandy większość czasu schowane całą grupą w jednym miejscu.
Microgeophagus altispinosus, żal na nią patrzeć, ale nie mam jak jej wyłowić.
Bez ławicy zbiornik jest nudny i zastanawiam się, żeby dołożyć 70? szt. dorosłych  Hemigrammus rhodostomus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Fakt, że gujanki Guianacara owroewefi mimo ich pięknego wyglądu (dorosłe) są płochliwe i monotonne. Już ładniej tzw barwniaki prowadzą młode, ciekawiej. Do tego potrzeba wyławiania nadmiaru gujanek raz w roku a to znaczy totalny demontaż wystroju - są b.cwane maluchy.
Neonki znikające przy skalarach to standard.
A jak chcesz ekspresji w zbiorniku to może pyszczaki?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(02-07-2022, 13:50 PM)novi napisał(a): Fakt, że gujanki Guianacara owroewefi mimo ich pięknego wyglądu (dorosłe) są płochliwe i monotonne. Już ładniej tzw barwniaki prowadzą młode, ciekawiej. Do tego potrzeba wyławiania nadmiaru gujanek raz w roku a to znaczy totalny demontaż wystroju - są b.cwane maluchy.
Neonki znikające przy skalarach to standard.
A jak chcesz ekspresji w zbiorniku to może pyszczaki?

Moje młode Guianacara nie są długo sprytne... Nic nie musze odławiać. Takie życie. 
Chcę ekspresji, ale nie przesiadam się na pychole, myślę o dodaniu rodosów.Mam nadzieję, ze nie będą znikały, jak neonki. Co o tym myślicie? ma ktoś takie połączenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Na chwile obecna zostane na:
- P.scalare 15 sztuk
-12-14 ktorys z geophagus
-12 Andinoacara latifrons
- 6 Lek
- 20-30 kiryskow
Mowie oczywiscie o mlodych rybach. Moze uda sie wszystkie utrzymac. Poki co leje sie ro. No i zwalczylem korzen (szyby bese czyscil po zalaniu).


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post darkdivinity otrzymał 1 polubień od:
  • darianus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Takie pytanie, do sa jak leje samo ro to trzeba w jakis sposob mineralizowac wode?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Cytat:myślę o dodaniu rodosów.Mam nadzieję, ze nie będą znikały, jak neonki. Co o tym myślicie? ma ktoś takie połączenie?
Na pewno będą zjadane. Jak już kiedyś pisałem na forum u mnie 20 cm, więc niewyrośnięte G. sp. aff. altifrons polowały stadnie na bystrzyki cytrynowe. Więc dobrze, że zrezygnowałeś z małych kąsaczy.

(04-07-2022, 13:24 PM)darkdivinity napisał(a): Takie pytanie, do sa jak leje samo ro to trzeba w jakis sposob mineralizowac wode?
Jeżeli masz zwykłe RO bez DI to nie ma takiej potrzeby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • darkdivinity
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
To co na ławicę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości