• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 1400 l

#21
@darkdivinity nie chcesz dawać kąsaczy do obsady? Ławica zwinników blehera wyglądałby super w takim akwarium Smile Do tego skalary, jakieś mniejsze pielęgnice, np. akary z Maroni czy Biotodoma cupido a na dno duże stado mniejszych kirysów i jest bajka. Tylko wtedy większe ziemiojady pewnie musiałyby wypaść z obsady z uwagi na obecność zwinników.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Też fajnie.... Najpierw zalewanie zbiornika i wtedy będę myślał intensywnie co wybrać z proponowanych obsad. Dzieki.
A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(30-06-2022, 08:54 AM)darkdivinity napisał(a): Też fajnie.... Najpierw zalewanie zbiornika i wtedy będę myślał intensywnie co wybrać z proponowanych obsad. Dzieki.
A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?

Wg mnie najlepiej dać korzeń bezpośrednio na dno i potem zasypać piachem.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(30-06-2022, 08:54 AM)darkdivinity napisał(a): A pod korzeń dawać coś czy na piach prosto?

Jak będziesz miał ziemiojady to powolutku, systematycznie będą obkopywać korzeń, tak jak wspominałem i grawitacja zrobi swoje, korzeń prędzej czy później znajdzie się na szkle.


(30-06-2022, 08:43 AM)darianus napisał(a): @darkdivinity nie chcesz dawać kąsaczy do obsady? Ławica zwinników blehera wyglądałby super w takim akwarium Smile Do tego skalary, jakieś mniejsze pielęgnice, np. akary z Maroni czy Biotodoma cupido a na dno duże stado mniejszych kirysów i jest bajka. Tylko wtedy większe ziemiojady pewnie musiałyby wypaść z obsady z uwagi na obecność zwinników.

Tu się kłania problem że chyba w handlu nie pojawiają się żadne większe kąsacze. Cóż rybki stadne, a większe to potrzebują większego zbiornika, a tych w hobby dużo nie ma. Jak już ktoś ma większe szkło to daje duże ryby i to zamyka zapotrzebowanie.

Osobiście uważam, że w tej wielkości akwa stadko takiego Astyanax bimaculatus robiłoby wrażenie. No ale gatunek już większy stadny i mało atrakcyjny.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Z kąsaczy Hyphessobrycon anisitsi, bądź erythrostigma (jeśli rzeczywiście widziane przeze mnie Perezy były tym gatunkiem) rosną spore na masę, dają radę nawet przy większych pielęgnicach jak skalary, czy akary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(30-06-2022, 11:14 AM)mimo12 napisał(a): Z kąsaczy Hyphessobrycon anisitsi, bądź erythrostigma (jeśli rzeczywiście widziane przeze mnie Perezy były tym gatunkiem) rosną spore na masę, dają radę nawet przy większych pielęgnicach jak skalary, czy akary.
Chodziło mi oczko wyżej takie 10 cm +

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Panowie, czy jak korzen jest miejscami nadpalony to bedzie w czyms przeszkadzało ryba?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
A co z tym że korzeń jest lekko przypalony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(30-06-2022, 22:55 PM)darkdivinity napisał(a):
(30-06-2022, 22:42 PM)Ruki napisał(a): Pod korzeń daj plastikową kratkę rastrową, i po problemie. Smile
A co z tym że korzeń jest lekko przypalony?

Ja mam korzeń w akwa, który jest mocno przypalony. Dostalem go od ojca. Jest w naszych rodzinnych akwariach od jakiś 20lat Haha Nigdy nie robił problemu.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 1 polubień od:
  • darkdivinity
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości