• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla celidochilus

#1
Witam,  chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek. Crenicichla celidochilus z Urugwaju. Pierwotnie pierwszy raz widziałem je przywiezione przez Arsika ( złowione samodzielnie - często mi opowiadał jak trudno to zrobić Smile Wówczas wiedziałem że muszę je mieć. Niestety nie miałem wówczas warunków. Ale w końcu są. Piękne szczupaki Smile  Na razie trzymam je w 325 L z młodymi Gymnogeophagus sp. Batovi blue  ale już po tych kilku tygodniach wiem ,że muszę je wkrótce przenieść - agresja się wzmaga i Gymnosy siedzą w kącie. Jest tam dużo kryjówek więc na razie jeste o nie spokojny.  Mam 5 szt. dwie większe i 3 mniejsze. Największa z nich już  zaznaczyła swoją dominację i skutecznie przegania pozostałe. Jedzą pokarmy mięsne jak przystało na szczupaczki a w przyszłości założę małą hodowlę jakiś żyworódek aby miały za czym gonić..Smile 
Będę odswieżał temat w czasie ich rozwoju.  
Ciągle mam przed oczami obrazek o jakim opowiadał Arsik - w bystrym nurcie Urugwajskiej rzeki, w miejscach gdzie prąd wody zmącony jest przez wystające kamienie , te piękne ryby czyhają na swą zdobycz.. 
Pozdrawiam!  aha! - i ten młody G Batovi blue to od Ciebie Papja Smile 
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 7 Lubię to od:
  • dzikakuna, HOLSON, Papja, piotrK, Ruki, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super! W końcu jakieś ciekawe ryby na Forum ;P [Obrazek: rotfl.gif]
Cieszę się, że kogoś jeszcze, oprócz mnie kręcą pielęgnice z subtropików.
Czy te młodziki to F1, które namnożył Keno Gerwing i "zalał" nimi Niemcy?
Trzymam Cie za słowo, że będziesz odświeżał temat.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Rewelacja, to najpiękniejsze Crenicichle z południa SA. Trzymam kciuki za korzystny rozwój wypadków, każde rozmnożenie większych Creni to nie lada wydarzenie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześc, tak to te od Keno Smile  Ale z tym "zalaniem" to przesada Smile  My kupilismy je bezposrednio od niego.  Zawsze lubiłem szczupakowate ryby, ale myslałem ,że w moich małych akwariach będzie im za ciasno. Teraz mam dla nich 220 cm i musi wystarczyć ..Smile  a co do ryb z subtropików, to odkad Arsik wrócił z Urugwaju i zobaczyłem pierwsze Gymnosy ... Jestem utopiony Smile Myslałem nawet o rezygnacji z amazonii i poswięceniu się tylko strefie podzwrotnikowej. Nie ukrywam ,że mam teraz do tego warunki, w domu było by ciężko... zobaczymy jak się sprawy potoczą.. Do zobaczenia już niedługo !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam,
Super Marcinie ;-)
Te bystrza z C. celidochilus możesz obejrzeć w linku poniżej:

http://akwapasja.pl/p/baza-ryb/cichlidae...ochilus/35

I nie wiem dlaczego jeszcze tego nie widziałeś Wink ?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 2 Lubię to od:
  • galimedes, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości