• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy zapakowaniu ryb KRAKÓW

#1
Nie wiem w jakim dziale pisać więc napiszę tu. Potrzebuje kogoś kto pomoże spakować mi ryby na podróż do Anglii w niedzielę około 16 w Krakowie. Ryby będą w workach do wtorku rano. Nie mam tlenu ani worków. Oczywiście zapłacę za pomoc. Miałem dograny zoologiczny ale na sobotę bo tak miał jechać kurier. Niestety kurierowi zmieniły się plany, a chłopaki z zoologa nie mają czasu w niedziele. Prosze o PW.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kiedyś wysyłałem ryby z tabletkami tlenowymi, nigdy nie było strat z tym że moje ryby na miejscu były co najwyżej 8h później. Może to jakieś wyjście.
Są jeszcze dostępne"oddychające worki dla ryb", nie mam pojęcia na ile skutecznie "oddychają".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wysyłałem w takich workach oddychających. Było wszystko git ale na taką trasę wole wysłać z tlenem...
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(01-06-2022, 12:43 PM)ksonski napisał(a): Wysyłałem w takich workach oddychających. Było wszystko git ale na taką trasę wole wysłać z tlenem...

Oczywiście masz rację. Woda 1/3 i tlen 2/3. Worki trzeba położyć na płasko i obłożyć materiałem , który uniemożliwi ich obracanie i zminimalizuje wstrząsy.To jest sposób umieszczania w boksie. Niestety nie mogę pomóc technicznie z powodu braku czasu ( jednak daleki dojazd z Warszawy). Takie przygotowanie, po nie karmieniu ryb  minimum 24 h , z pewnością wystarczy na transport pond 40 godzin.
[-] Post wet-aqua otrzymał 1 polubień od:
  • novi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości