• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana na CA?

#31
Dobra myśl, tylko obawiam się że ostatecznie może się okazać, że miodówki zostaną stłamszone przez każdy inny gatunek. Tak czy siak mogę się podzielić kilkoma młodymi Amatitlania septemfasciata - to byłoby wybitnie biotopowe połączenie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(10-02-2023, 00:11 AM)matheo napisał(a): Ogólnie widzę, że ciągnie cię koncepcja zbiornika z miodowymi. Powiem Ci szczerze, że przy grupie młodzików te 10 sztuk to nic ja myślę że spokojnie przedział 30-50sztuk można brać pod uwagę przy takim szkle. Moim zdaniem ryby warte uwagi, ale ja bym chyba w takim szkle ryzykował połączyć dwie kolonie centralsów.

Ciągnie mnie, przyznaję, najbardziej z powodu dodania kolorów w zbiorniku. Widziałem dziś dorosłe miodowe, niektóre był wręcz czarno żółte i chyba nawet większe od moich guianek. Od razu przeszła mnie taka myśl, że połączył bym miodowe- tak z 15 szt. z czerwonymi mieczami i dał coś na środek, 1-2 gatunki po kilka ryb i koniec. 30-50 to chyba za dużo?
Z drugiej strony, jak patrzę na moje guianki i ich wieczne wykopaliska to jestem pewien, że nic ich nie będzie wstanie zastąpić. To samo z ławicą anistisów. I tu jest właśnie druga opcja, że zostawi guianki i anistisi a wywalę skalary i zamiast nich dam albo temporalisy, albo herosy. A jak jest ktoś chętny na skalary  to niech przyjeżdza i juz je zabiera za darmo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(10-02-2023, 14:35 PM)piotrK napisał(a): Dobra myśl, tylko obawiam się że ostatecznie może się okazać, że miodówki zostaną stłamszone przez każdy inny gatunek. Tak czy siak mogę się podzielić kilkoma młodymi Amatitlania septemfasciata - to byłoby wybitnie biotopowe połączenie Smile

Dziś byłem w Diskus ZOO  i widziałem miodówki i vieje. Też myślę, że miodówki zginą w połącazeniu z tymi krowami. Bo co innego brać pod uwagę , jak nie vieje, decydując się na CA?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Trzy kolonie mniejszych gatunków. Problem w tym, że w naturze miodowe rozmnażają się w stawach powstających podczas pory deszczowej, żeby uniknąć konkurencji ze strony gatunków takich jak zebry, czy bazalciki. Z drugiej strony z tego samego względu nikaraguańskie kopią nory w miękkich brzegach rzek. Może więc połączenie ich z miodowymi by zadziałało?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(10-02-2023, 21:01 PM)piotrK napisał(a): Trzy kolonie mniejszych gatunków. Problem w tym, że w naturze miodowe rozmnażają się w stawach powstających podczas pory deszczowej, żeby uniknąć konkurencji ze strony gatunków takich jak zebry, czy bazalciki. Z drugiej strony z tego samego względu nikaraguańskie kopią nory w miękkich brzegach rzek. Może więc połączenie ich z miodowymi by zadziałało?

Robi się coraz ciekawiej. Do tego miecze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(10-02-2023, 21:56 PM)Darek napisał(a):
(10-02-2023, 21:01 PM)piotrK napisał(a): Trzy kolonie mniejszych gatunków. Problem w tym, że w naturze miodowe rozmnażają się w stawach powstających podczas pory deszczowej, żeby uniknąć konkurencji ze strony gatunków takich jak zebry, czy bazalciki. Z drugiej strony z tego samego względu nikaraguańskie kopią nory w miękkich brzegach rzek. Może więc połączenie ich z miodowymi by zadziałało?

Robi się coraz ciekawiej. Do tego miecze?
Poecilia salvatoris Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ok, to mam 2 konkretne opcje
1 wywalam wszystko i montuję  Herotilapia multispinosa w ilości ok 15,  Hypsophrys nicaraguensis z 10 szt,?, i na górę Xiphophorus hellerii jakieś 50 szt.
2 zostawiam Guianacara owroewefi, Hyphessobrycon anisitsi, wywalam skalary i w ich miejsce dodaję:
A Hypselecara temporalis powiedzmy 6-7 szt
B Heros sp Rotkeil lub Curare 6-7 szt.

korci mnie opcja 1, ale żal mi obecnej obsady. Zgłupiałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
W razie czego mam jeszcze trochę młodych miodowych Haha i mogę się podzielić.
[-] Post matheo otrzymał 1 polubień od:
  • Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości