• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dolewka do akwa w domu, akwa z autom. odpływem

#1
Tak ostatnio wpadłem na pomysł aby wykorzystać wodę na dolewki do akwa gdy czekam na ciepłą wodę spod prysznica w domku. Zawsze to jakiś czas upłynie zanim woda ciepła pojawi się w prysznicu - odległość od pieca. Wtedy podstawiam wiadro pod prysznic i dziennie mam ok.7L dolewki czyli ponad 200L na mc.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
[-] Post novi otrzymał 2 Lubię to od:
  • Stan, tuptuś
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Miesięcznie zaoszczędzisz złotówkę, a masz codzienne latanie z wiadrem, kto co lubi ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(20-05-2022, 09:15 AM)legion94 napisał(a): Miesięcznie zaoszczędzisz złotówkę, a masz codzienne latanie z wiadrem, kto co lubi ?
Złotówka złotówką ale każda kropla wody nie pobrana z sieci i wylana do ścieku to woda dla planety Undecided
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
7l to jakoś strasznie dużo tej zimnej wody. To przy wszystkich domownikach, czy jednej osobie?
Na takie coś może sobie pozwolić ktoś, kto ma miejsce, gdzie przechowywać tą wodę w większej ilości.

I mam wrażenie, że czasem traktujemy wlewanie wody w ściek, jakby ona tam magicznie znikała. Oczywiście oszczędność wody jest ważna, a zasoby wody pitnej są ograniczone, nie przeczę. Ale woda z oczyszczalni trafia potem do rzek.
[-] Post mimo12 otrzymał 3 Lubię to od:
  • legion94, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-05-2022, 10:35 AM)mimo12 napisał(a): 7l to jakoś strasznie dużo tej zimnej wody. To przy wszystkich domownikach, czy jednej osobie?
Na takie coś może sobie pozwolić ktoś, kto ma miejsce, gdzie przechowywać tą wodę w większej ilości.

I mam wrażenie, że czasem traktujemy wlewanie wody w ściek, jakby ona tam magicznie znikała. Oczywiście oszczędność wody jest ważna, a zasoby wody pitnej są ograniczone, nie przeczę. Ale woda z oczyszczalni trafia potem do rzek.
Problem wody jest bardziej złożony i nie chce mi się go nakręcać. Ważne że tam skąd się wzięła magicznie się nie pojawi.
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-05-2022, 23:18 PM)novi napisał(a): Tak ostatnio wpadłem na pomysł aby wykorzystać wodę na dolewki do akwa gdy czekam na ciepłą wodę spod prysznica w domku. Zawsze to jakiś czas upłynie zanim woda ciepła pojawi się w prysznicu - odległość od pieca. Wtedy podstawiam wiadro pod prysznic i dziennie mam ok.7L dolewki czyli ponad 200L na mc.
Elektrozawór z termostatem
Jeśli masz opcje i możesz to rozwiązać mało inwazyjnie to uważam że warto.
Fajnie jakby no nadmiar nie wylewał się do ścieku tylko do ogródka w drenaż po rośliny.
[-] Post tuptuś otrzymał 2 Lubię to od:
  • mimo12, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości