• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus sp. "Batovi Blue"

#21
Super foty ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ryby z dobrego źródła się z przyjemnością fotografuje Big Grin
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Dzięki ;-) Ja już myslałem, że będę powoli wynosił ryby na zewnątrz, a tu wczoraj śnieg spadł....
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U mnie tak samo przymrozek, więc czekam z wyniesieniem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Cześć Papja, 
Jak tam rosną młode ..? Smile Zastanawiam się  czy mógłbym wpuścić je do zbiornika z moimi "garbusami"  Smile G.mekinos oraz G.labiatus  a obecnie też G.australis Smile 
Co zamierzasz zrobić z miłodymi ..? Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Część odsprzedać, częścią się wymienić za jakieś gatunki które mnie by interesowały Wink

Młode już się wybarwiają, mają 3-4cm i są gotowe do podróży do nowych domów Smile.
   


W sumie tego miotu została mi już niewielka część, tak po prawdzie Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dalej jestem w szoku jak niesamowicie kolorowe są to ryby

   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Po tym jak wydałem większość F2 w moment te które zostały zaczęły się wybarwiać Big Grin


   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • Bartek80
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Witam, dzięki uprzejmości mojego starego kumpla otrzymałem możliwość chowu i obserwacji pokolenia F1 z tych gymnosów. Młode od Papji rosną ale nic nie kombinują a tu już przy odławianiu ich u Arsika zauważyliśmy korzeń pokryty ikrą... Niestety rodziców musieliśmy odłowić a sama ikra zapleśniała kilka dni pozniej.  Jednak wówczas miliśmy pewność, że w 4 sztukach które odłowiliśmy jest para...Smile
U mnie , po przełożeniu do dużego zbiornika poszło szybko - 2 tygodnie i już obserwowałem jak te pięne ryby podchodzą do tarła. I tu znowu byłem świadkiem  czegoś niezmiernie ciekawego.. 
Nie wiem , czy już o tym wspominałem, myślę ,że tak ale od początku mojej przygody z Gymnosami używam mieszanki gliny i piasku jako podłoża. Zawsze przy starcie, akwarium nie wygląda najkorzystniej ale po kilku miesiącach sytuacja się klaruje i wykwity glonów, cząsteczki mułu oraz inne plagi ustępują. Bardzo pomagają też mocne rośliny o dużym systemie korzeniowym lub takie które silnie się rozrastają. Wówczas korzenie i glony spajają piasek i podłoże swoją konsystencją przypomina to które występuje w naturze. Pierwszy raz zauważyłem to u Gymnogeophagus mekinos, samica wykopywała glębokie ale małe dołki dla ochrony larw. Zespolone podłoże pozwalało jej na to nie obsypując się jak by to miało miejsce ze zwykłym piaskiem ( jak u moich satanoperek). Para G. sp. Batovi blue pobiła jednak rekord w ilości dołków i podłoże wygladało jak sito. Piękna sprawa i można sobie wyobrazić ,że w naturze wygląda to bardzo podobnie. A właśnie o to zawsze mi chodziło Smile 
Na pierwszym filmiku widać jak samica "wyskubuje " wyklute z ikry larwy i przenośi je do właśnie takiego dołka.
Na drugim widać jak prawie połowa samicy ! mieści się w takim dołku podczas przenoszenia larw z jednego dołka do drugiego.  Było to niesamowite do obserwacji i bardzo cieszę się ,że moja cierpliwość w końcu się opłaciła.
Pozdrawiam!

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 10 Lubię to od:
  • Bartek80, dzikakuna, filas, Krystian1982, mimo12, Papja, piotrK, Ruki, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Przyszła wiosna a z nią tarła Gymnosów Smile  Pierwsze  - Gymnogeophagus sp. " Batovi blue" .  Piękne ryby... I te ich dołki dookoła żabienicy Smile Jak w naturze..Smile 

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 4 Lubię to od:
  • dzikakuna, mimo12, piotrK, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości