• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ArtemiaVita

#1
Lightbulb 
Cześć, 
Na niemieckiej grupie akwarystycznej natknąłem się na nowość, przynajmniej dla mnie:

https://algova.com/aquaristik/artemiavit...99-schlupf

Jeśli dobrze zrozumiałem opis, są to pozbawione osłonek jaja artemii, które dzięki "konserwacji" w jakiejś specjalnej solance są gotowe do wylęgu. Czyli nie są to martwe larwy, jak to w przypadku zwykłej, suszonej dekapsułowanej artemii, a zahibernowane larwy? Ciekawa, choć nie tania sprawa, zastanawiam się czy ktoś już próbował tego wynalazku? Na grupie doczytałem głosy, że jednak dobrej jakości jaja do samodzielnego wylęgu są nie do pobicia, ale może jak ktoś potrzebuje mniejszej ilości artemii, to to ma sens.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Da się i kupić takie dekapsulowane jaja zdolne do wylęgu, jak i zrobić samemu- ale jak ktoś potrzebowałby ich więcej to w grę wchodzi tylko samodzielna dekapsulacja bo ona jest w miarę sensowna cenowo (koszt jajek + podchloryn sodu + tiosiarczan sodu). Takie dekapsulowane jaja to są dalej jajka, tylko bez "otoczki", a nie larwy- one są "przed wylęgiem" dlatego można je przechowywać w solance dłuższy czas.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ok, a wiesz jak się takie dekapsułowane jaja wylęga? Normalnie jak takie zwykłe?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, tylko wylęgają się znacznie szybciej

A tak wyglądają naupilusy wylęgnięte z własnoręcznie zdekapsulowanej artemii- zero skorupek Wink 
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-04-2022, 11:43 AM)Papja napisał(a): Tak, tylko wylęgają się znacznie szybciej

A tak wyglądają naupilusy wylęgnięte z własnoręcznie zdekapsulowanej artemii- zero skorupek Wink 

Wygląda jak sos mango  [Obrazek: mniam.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości