• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał czy inny mebel

#11
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
"W sumie nadal nie wiemy, ile możesz przeznaczyć - tj. jaka jest maksymalna ilość baniek, i ich wielkość " - 3 banki po 120 litrów to maks. lub 2 banki metrowe na tej długości o której mowiłem, i w górę jeszcze dwa, o matko....
mam 2 metry szerokości i 1,5 wys. (więcej bedzie źle postrzegane, ale jak bedzie więcej to się nie rozwiodę Smile głeb. dowolna ale bez przesady.
Ale powiem wam panowie że to o czym mówimy to naprawdę wypracowywałem długo, także miejcie to na uwadze Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jeśli akwaria mialyby mieć po 100 cm wtedy płyta raczej odpada. Zwykle przyjmuje się, że podpory muszą być co 50 cm (70 cm to max przy podwójnej płycie). Pozostaje więc chyba "regał" akwarystyczny.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak masz dwa metry na zagospodarowanie to, hmmm, postawiłbym dwa niskie regały(do metra wysokości). Ja mając w kuchni więcej miejsca bym tak zrobił. ;-)
Odradzam galopowanie do mega wielkości, zwłaszcza jeśli planujesz mieć wyłącznie Apisto.
Postawisz bańkę 240l i będziesz sobie mógł zrobić ogólniak. :-D Bo ani dużą kolonię, a znowuż kontrolowane przerybienie uważam za naciągane. ;-) Baniaki 80(100)x40 dno i jazda. :-) Aczkolwiek, ja, bym na jednej postawił z 3 akwaria 30x40 dno, wyłącznie w celach tarłowych. Czasem strasznie brakuje takich baniaków. Ja stawiam teraz drugi regał, na którym bańki będą stadardowo do rozrodu ryb.
Tylko pamiętaj o przeznaczeniu minimum 20-25 cm nad akwarium. Ja na to klnę 5 rok(bodajże) gdy chcąc coś zrobić przy akwariach(wsadzić większy korzeń) muszę je wyjmować. :-D
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości