• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ryby ławicowe

#11
(02-04-2022, 22:26 PM)Tomek B. napisał(a): Może Prionobrama filigera? Mało popularne (i przez to trudne do kupienia), bo na zdjęciach wydają się nieciekawie ubarwione, ale w akwarium nabierają uroku. Może nie tworze typowej ławicy jak śledzie :-), ale trzymają się w grupach. Mam taką grupkę (7, bo tylko tyle mieli w Diskusie [Obrazek: smutny.gif]  ) i są naprawdę piękne. Niejaki Tonid (czy go ktoś jeszcze pamięta z p.r.a?) miał duże stado (chyba z 50 sztuk) w akwarium z ziemiojadami i wyglądało to bosko.

Też mam Prionobrama filigera, z barwniakami. Chętnie pływają razem. Są śliczne, pięknie mienią się w słońcu. Raczej nie poleciłbym ich do większych pielęgnic. W sklepie dostępne będą raczej młode osobniki które zostaną drogą karmą.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Hemigrammus rhodostomus lub hemigrammus bleheri to jedne z najbardziej ławicowych ryb w warunkach akwariowych.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(03-04-2022, 12:10 PM)dzikakuna napisał(a):
(02-04-2022, 22:26 PM)Tomek B. napisał(a): Może Prionobrama filigera? Mało popularne (i przez to trudne do kupienia), bo na zdjęciach wydają się nieciekawie ubarwione, ale w akwarium nabierają uroku. Może nie tworze typowej ławicy jak śledzie :-), ale trzymają się w grupach. Mam taką grupkę (7, bo tylko tyle mieli w Diskusie [Obrazek: smutny.gif]  ) i są naprawdę piękne. Niejaki Tonid (czy go ktoś jeszcze pamięta z p.r.a?) miał duże stado (chyba z 50 sztuk) w akwarium z ziemiojadami i wyglądało to bosko.

Też mam Prionobrama filigera, z barwniakami. Chętnie pływają razem. Są śliczne, pięknie mienią się w słońcu. Raczej nie poleciłbym ich do większych pielęgnic. W sklepie dostępne będą raczej młode osobniki które zostaną drogą karmą.

Właśnie....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(03-04-2022, 15:49 PM)darianus napisał(a): Hemigrammus rhodostomus lub hemigrammus bleheri to jedne z najbardziej ławicowych ryb w warunkach akwariowych.

I chyba pójdę w tę stronę.
[-] Post Darek otrzymał 1 polubień od:
  • darianus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości