• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: pęknie czy nie pęknie
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
pęknie
0%
0 0%
nie pęknie
100.00%
2 100.00%
Razem 2 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Wzmocnienia

#1
Cześć, da radę 140x60x40 wysokości, 10 mm bez żadnych wzmocnień? Może ma ktoś takie lub dłuższe nawet i podpowie jak pracuje szyba?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Miałem z 10mm akwa 130x36x77wys. i bez listw poprzecznych - tylko boczne. Ale jak mi jedna boczna ciut pękła i po zmierzeniu poziomicą a boku akwa było wybrzuszenie z 1cm. to dodałem 2 poprzeczne i wymieniłem boczne na 12mm. Ale z 3 lata było bez.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-03-2022, 17:38 PM)Knowhow napisał(a): Cześć, da radę 140x60x40 wysokości, 10 mm bez żadnych wzmocnień? Może ma ktoś takie lub dłuższe nawet i podpowie jak pracuje szyba?
Spokojnie da radę i 8mm tylko dno i boczne daj 10mm dla większej powierzchni kleju. Przy h40cm-1cm dno -2cm od góry =37cm wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
https://www.denbraven.com › ...PDF

dobór gruboāci szkła do budowy akwarium przy pomocy ... - Den Braven
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tabele na ogół podają grubość szkła z kompletem wzmocnień stosownych do rozmiaru zbiornika Blush
[-] Post tuptuś otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(02-03-2022, 20:02 PM)tuptuś napisał(a): Tabele na ogół podają grubość szkła z kompletem wzmocnień stosownych do rozmiaru zbiornika Blush

Nowe tabele tak i uwzględniają wytrzymałość kleju na zrywanie i ścinanie. Są też tabele zawierające grubości bez wzmocnień wg. Których 8mm jest wystarczające. Przy 105cm długości ugięcie szyba 8mm zaczyna się na h55cm, a na h60cm wynosi około 2,5cm. Wkrótce będę kleiło 140/50cm gdzie słup wody będzie około 43cm, długie szyby dam z 8mm resztę z 10mm ,tył będzie wzmocniony wklejonym filtrem i akwaponiką, przód zostanie bez wzmocnień lub w przypadku ugięcia po zalaniu do pełna >1cm dam spinkę w środku .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości