• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: P. scalare "manacapuru"- czy aby na pewno?

#11
Patrzac na proporcje ciala jest wyzszy, glownym kryterium jest kolor na grzbieci i glowie. Mysle, ze jesli to faktycznie F1 i pewnie rodzenstwo to dzieci tych ryb dadza ladniejsze formy a potem dac im WF i beda piekne ryby w kolejnym pokoleniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Przy charakterystyce Killifish'a wymiękam, więc jedynie jako materiał porównawczy wrzucam moje byłe "Manacapuru". Na filmach widać także niższego skalara (inny pyszczek, linia czołowa, proporcje ciała, płetw). Ryby nabyłem od mojego kolegi, który od lat specjalizuje się w hodowli różnej maści żaglowców. Z pewnością u osobników dorosłych charakterystyczne jest nieregularne, plamiaste, relatywnie kontrastowe (odcinające się), zabarwienie grzbietu w kolorze hmm... pomarańczu, lekkiej czerwieni (nie wiem, jak nazwać ten kolor). Wyżej wspomniał też o tej cesze Łukasz.



Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
O, ladny material pogladowy Darku.

Ja tez mam problem z nazewnictwem kolorow, ale z tego co sie znam Wink to widywalem glowy i grzbiety w odcieniach czerwonawych, od pomaranczowo-czerwonych po brunatno-czerwone. Inna cecha jest metalic blue na nasadzie pletw brzusznych oraz na czesciach przezroczystych pozostalych pletw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
I takie manacapuru podobają mi się najbardziej!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości