• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] [Afryka] Orthochromis uvinzae

#1
Pierwsze akwarium z docelowego fishroomu, który powoli będę budował. Narazie stoi jeden regał z dwoma akwariami, zgodnie z planem ma ich być 9.

Akwarium 150x50x40-300l, filtrowane hmf jedna boczna ściana zasilana przez głowice 2000l/h.
Obsada Orthochromis uvinzae 7 szt.

   

Jumpeveryone
[-] Post Zimna Zośka otrzymał 10 Lubię to od:
  • Darek, dzikakuna, Grzechu97, macioch, michal_kov, mimo12, piotrK, Sloma, tatakuby, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widać, że świeżynka baniak, ale ma potencjał jak aranżacja się ułoży. Smile

Co to za kamienie?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo ładny baniak. Kamienie super, skąd to takie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie wiem właśnie co to za kamień. Pewnie co najmniej dwa rodzaje. Większość wykopałem to tu to tam i odkładałem. Wiedziałem, że kiedyś będą potrzebne Tongue
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium już wygląda świetnie. Jedyne czego bym się pozbył to mech. Kiedyś mi się podobał, ale jak raz trafi do akwarium to nie sposób go usunąć, a potem tylko kulki tworzą się pod kamieniami i korzeniami i zbierają mnóstwo syfu Big Grin Jak mech to tylko do akwarium z narybkiem, albo z krewetkami.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z mchem jest ten problem, że on mi się pojawia nagle w akwariach. Akwarium czyste, nowo założone, nie ma mchu a po jakimś czasie nagle zaczyna rosnąć na jakiejś gałęzi, korzeniu itp. Już się przyzwyczaiłem. Ma też on swoje plusy, często narybek właśnie na nim żeruje, na tym syfku.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Też lubię mech, fajnie jak tak sam z siebie wyrasta. Zwiększa to naturalność baniaka, bo przecież w naturze mało kiedy drewno jest czyste i niczym nie porośnięte. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Niestety poniosłem porażkę z tymi rybami w tym akwarium. Myśląc, że dając im więcej miejsca do pływania, dam im więcej przestrzeni dla każdej z ryb. Stało się odwrotnie agresja wzrosła, straciłem kilka ryb. Zostałem chyba z samymi samcami i 7 szt narybku. Narybek w żłobku i w nim widzę nadzieje, a samce wróciły do mniejszego akwarium, gdzie znów jest spokój. Jednak te ryby trzeba trzymać w dużym zagęszczeniu, aby agresja była rozłożona na wiele osobników.
Akwarium to po rearanżacji stało się domem dla innych pielęgnic.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
@Zimna Zośka , wpuść im jakiś azjatyckich brzanek, by miały na czym się skupić. Chyba nie można sobie tu pozwolić na biotopowe sentymenty! Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ruki zostaną wykoszone szybciej niż pielegnice. Jednak postawie na ilość jednego gatunku. Tak jak mi doradził Phillippe od którego je mam. W ten sam sposób je trzyma.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości