• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja 250 l.

#11
(09-02-2022, 15:12 PM)adams2121 napisał(a):
(09-02-2022, 09:07 AM)LukaszW85 napisał(a):
(08-02-2022, 17:39 PM)adams2121 napisał(a): Z 1200 aquaela może 300 realnego jest przepływu. Kolega utopił pieniądze kupując tenże filtr.

1500 w zbiorniku "ogólnym" 240l daje radę. Nie ma do tego głowicy. Realny przepływ koło 900l/h.
Na mechanika trochę mało, ale na biologa nic więcej nie trzeba. Syfu w sumie na piachu za bardzo nie ma, więc spełnia swoją rolę. Kwestia obsady, wystroju itd.

Sam niedawno kupiłem Aquael maxi kani 500 do obsługi 750l (nie jako jedyny filtr), przepływ podobny, objętość koszy to 11,4l (6*1,9l), jest znacznie głośniejszy od 1500, dla mnie nie ma to znaczenia, bo obok pracuje 7 innych filtrów + wentylatr sterownika oświetlenia, ale dla większości może być to spora wada.

Co do JBL, nadal mam starego e900, który pracuje już u mnie od 2008 roku, raz wymieniłem wirnik a tak bez innych awarii.
Czy przepływ jest jak trzeba, czy ma lewy obieg wody? Jakie ma to znaczenie, jeśli w 240l (wcześniej w 112, obecnie w 725) NO2 = 0?



Rozmowa jest o Aquael ultra 1200 - filtr porażka nawet na biologa. Tym bardziej jako jedyny filtr w zbiorniku.

Skąd tam 1500 ???

Kolega odniósł się do spadku przepływu i wspomnianego wcześniej JBL 1500.


Swoją drogą. JBL e1501 ma 1400 deklarowanego przepływu, a nie 1500.
I u mnie miał podobne osiągi, jak wspomniane wyżej: załadowany, ale nie przytkany kubeł miał około 900 przepływu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
U mnie jbl e1501 jest głównym filtrem w akwarium 450l i daję radę bez żadnego problemu, otwierany raz w roku. Akwarium z obsadą: skalary manacapuru 3x, guianacara 9x, teczanki 5x, Garra rufa coś koło 10szt. W sumie to fiktr jest jedynym filtrem w akwarium, jest jeszcze jakaś stara głowica tylko do mieszania wody i to wszystko.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Panowie, odniosłem się do Aquael ultramax 1500, kupiłem taki do 240l, bo 1200 jest za słaby ze względu na przepływ a nie pojemność wkładów filtracyjnych.
I ryby i właściciel akwarium zadowolony. Ani nie widać odchodów na dnie, ani nie ma problemu z azotem.
Czemu porażka jeśli chodzi o biologa? Ma większą pojemność niż konkurencji.
Edit:
Na krótkim filmie wylot maxi kani 500, z porównywalną pompą do ultramax 1500
Edit2:
Typ pliku nie jest obsługiwany... Zawsze był...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
ja podam, że przy takim akwa to pompa wewnętrza ze sporą gąbką załatwi sprawę. Przy podmianie czyścimy. np Head 750 plus gąbka fi 12cm dł.20cm.
Miałem Eheimy, Jbl i inne filtry zewnętrzne. Teraz mam sump plus wewnętrzne w rożnych akwa 3x Head (dawniej AquaSzut)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja mam kilka rodzajów filtracji, w każdym akwarium inne. Inne są obsady, ale najlepszą konstrukcją jest mini sump na boku szkła ( panel filtracyjny). Najprostszy, najlepszy według mnie, najmniej prądożerny w moim układzie. Zasilany jedna pompa Aquael 'a. Hamburg w kolejnym szkle jest na 2 pompach. I nie jestem zadowolony z tego rozwiązania.
Koszt filtra - pompa 100zl + wkłady 100 zł
Szkło z filtrem w cenie - a tu kubełek w cenie 450 zł
Troche więcej kosztowało szkło z filtrem razem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A mam jeszcze pytanie natury technicznej. Akwarium stoi zalane bez obsady. Zdecydowałem się na aquael ultramax 2000. Niestety nie mam wywierconych otworów na przewody. Muszę wodę zlać do wiercenia czy może tak zostać. Szafka całkowicie z pełnej płyty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie chce ci mieszać w głowie, napisze poprostu co ja bym zrobił. Mając akwarium 250 litrów kupił bym Ultramaxa 1500, a za zaoszczędzone pieniążki dokupil Siporax...No chyba ze ten 2000 to zakup przyszłościowy, bo będziesz stawiał cos większego.
Otwory (myślę o takich kilkucentymetrowych) możesz wiercić bez wylewania wody. Tylko wyłącz udar w wiertarce Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(11-02-2022, 09:59 AM)konoprad napisał(a): O jakich piszesz otworach?

A mam jeszcze pytanie natury technicznej. Akwarium stoi zalane bez obsady. Zdecydowałem się na aquael ultramax 2000. Niestety nie mam wywierconych otworów na przewody. Muszę wodę zlać do wiercenia czy może tak zostać. Szafka całkowicie z pełnej płyty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
O co chodzi z tymi postami @Darek ?
Nic nie piszesz tylko cytujesz?
Edit...
Już wiem.... Ty swoją wypowiedź piszesz pośrodku cytatu....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(11-02-2022, 19:34 PM)Goran napisał(a): O co chodzi z tymi postami @Darek ?
Nic nie piszesz tylko cytujesz?
Edit...
Już wiem.... Ty swoją wypowiedź piszesz pośrodku cytatu....

Taaaaa......
też zauważyłem, ale teraz chyba jest ok?
[-] Post Darek otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości