• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla lepidota

#31
Czasem lubię spam. Śliczna rodzinka :-)!
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Nie wiem po co ja sobie to robię...


Dorosła para została w 600tce. Po odłowieniu młodych samica kokietowała samca, ale zacząłem obniżać temperaturę i na szczęście nic z tego nie wyszło. Teraz jest przeganiana przez samca i chowa się po kątach.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 6 Lubię to od:
  • galimedes, kojot99, Ruki, Tomek B., wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Lubisz to Kuno Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Myślę, że większość z nas sobie to robi. Ja staram się bardzo to zmienić i nie pozyskuje ani ikry ani narybku. W tym przypadku było naprawdę warto ponieważ obserwacja tej pary ryb z narybkiem, w tak naturalnym wystroju akwarium to naprawdę wielka przyjemność. Gratulacje za sposób prowadzenia zbiorników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(07-11-2023, 15:01 PM)wet-aqua napisał(a): Myślę, że większość z nas sobie to robi. Ja staram się bardzo to zmienić i nie pozyskuje ani ikry ani narybku. W tym przypadku było naprawdę warto ponieważ obserwacja tej pary ryb z narybkiem, w tak naturalnym wystroju akwarium to naprawdę wielka przyjemność. Gratulacje za sposób prowadzenia zbiorników.

Tak, przecież po to trzymamy pielęgnice. Dla tego widoku właśnie. Para przez ponad pół roku opiekowała się narybkiem. Szkoda że nie jest tak zgrana jak para moich mniejszych crenicichli, c. wallaci. Samiec pewnie będzie prześladował samice aż do wiosny. Na szczęście c. lepidota nie są zbyt agresywne a temperament spada wraz z temperaturą wody Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 2 Lubię to od:
  • galimedes, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości