• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla wallacii

#31
Kolejne tarło. Tym razem samiec jest bardzo agresywny. Mimo sporego gąszczu papronic wśród rozpraszaczy są straty.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 8 Lubię to od:
  • darianus, Goran, Grzechu97, piotrK, Ruki, wet-aqua, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ciekawe co spowodowało taką zmianę. Mam wrażenie że agresja u małych Crenicichla to w ogóle mocno osobnicza cecha - np. moje C. regani były agresywne, zwłaszcza samiec, a u wielu osób to maślaki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(20-12-2022, 14:15 PM)piotrK napisał(a): Ciekawe co spowodowało taką zmianę. Mam wrażenie że agresja u małych Crenicichla to w ogóle mocno osobnicza cecha - np. moje C. regani były agresywne, zwłaszcza samiec, a u wielu osób to maślaki.

Śmieszne jest to, że zupełnie ignoruje młode 1cm barwniaki, które się tam pałętają. Samica zaciekle je przegania a samiec już z dwa tygodnie przed tarłem taki nabuzowany pływa. Skasował samca barwiniaka i zwinnika Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
To moje ulubione ryby i ulubione akwarium. 
Odkąd zostały przeniesione do tego zbiornika, czyli od początku 2023, nie podeszły do tarła. Pływają tak sobie płetwa w płetwę jak zakochana para.
   


I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 8 Lubię to od:
  • macioch, Martinezio, mimo12, piotrK, Ruki, schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jak sądzisz, co hamuje tarła? Temperatura? pH?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Ja to bym je porządnie przegłodził a potem podkarmił żywcem. Myślę, że by zaskoczyły. Na razie szczególnie samiec jest pulchniutki, trochę diety im nie zaszkodzi Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Zosiek zgadzam się z Tobą w 100%. Ryby piękne a i aranż bajka. Jak osiągnąć takie efekty tła i glona na korzeniu? Jak często czyścisz gąbkę w filtrze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(15-01-2024, 21:29 PM)Ruki napisał(a): Jak sądzisz, co hamuje tarła? Temperatura? pH?

Nie wiem. Może wiek? W 375tce tarły się przez cały roku 2022 przy niższej temperaturze i twardszej wodzie. Na pewno nie było też tylu garbników. W każdym razie nie przeszkadza mi to że się nie rozmnażają. Jeden problem mniej ;P
Akwarium jest małe: 100/40/50 samica miała by ciężko po nieudanym tarle lub w przerwie między kolejnymi.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(15-01-2024, 22:07 PM)piotrK napisał(a): Ja to bym je porządnie przegłodził a potem podkarmił żywcem. Myślę, że by zaskoczyły. Na razie szczególnie samiec jest pulchniutki, trochę diety im nie zaszkodzi Smile

Zgadza się. Żeby samica nabrała ikry musi być w bardzo dobrej formie. Karmienie żywym pobudza je do tarła. Ale w tedy podjada też samiec. Miały tygodniową głodówkę teraz. Po samcu tego nie widać. Zauważyłem natomiast, że zmniejszyła się liczba zwinników Filigera. Samiec próbuje chyba na nie polować od czasu do czasu, bo unikają otwartej przestrzeni. Znalazłem też jednego ususzonego.
Jak wspomniałem we wcześniejszym poście, akwarium jest małe. Jest mniej miejsca do pływania. Czy to może mieć wpływ na kondycję?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(16-01-2024, 00:28 AM)schmeichel napisał(a):  Jak osiągnąć takie efekty tła i glona na korzeniu? Jak często czyścisz gąbkę w filtrze?

Gąbkę w filtrze czyściłem raz. Tło to pomalowany styropian farbą akrylową w kolorze "sraczkowatym" Tongue
Glony same rosną, nie trzeba nic robić. Raz na miesiąc wyrzucam nadmiar paproci. Wspomnę tylko, że użyłem wody i gąbki po likwidacji 375tki z tego wątku https://cichlidae.pl/thread-6285-post-18...#pid180107
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości