• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Win11 - czyli jak przyspieszyć stary komp bez TPM

#10
Przejście z Win7 na coś nowszego ze wszechmiar polecane. Natomiast ja bym się szczerze zastanowił, czy do W11 od razu, czy raczej na W10.

Ja sam pracuję w domu na sprzęcie chyba już 10-letnim (Core2Quad Q9650 + 8GB RAM + jakiś SSD z odzysku, ale dobrej jakości + RAID10 na 4 dyskach talerzowych jako home i 1 dysk na archiwum) i W10 jest całkiem żwawy Smile Nie mam ciśnienia na najnowsze gierki - raz, że nie mam czasu, a dwa, że te nowe gierki jakoś po prostu mnie nie pociągają.
Ot wracam czasami sentymentem do HL, jakiegoś Quake-a, czy ETS2... Do reszty zadań nie potrzebne mi GPU za 3k+ [Obrazek: j_oko.gif]  I powiedzmy sobie szczerze - poza gierkami mało kto potrzebuje mieć RTX-a. Do profesjonalnych zadań są lepsze GPU.

Ad rem - tak, jest opcja aktualizacji do W11 na starszym sprzęcie. MS na początku się zarzekał, że nie jest to możliwe, że tylko nowe z TPMv2 i CPU klasy Core i5 i sraty taty. Potem community na nich wsiadło, wzięli W11 na tapetę i bardzo szybko znaleźli metody na ominięcie TPMa i MS zmiękła rura Wink Dlatego w sumie już chyba całkiem oficjalnie można robić instalkę na kompie bez TPM i UEFI. Ruch dobry, choć niesmak pozostaje po pierwotnych twierdzeniach.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Win11 - czyli jak przyspieszyć stary komp bez TPM - przez Martinezio - 02-02-2022, 01:45 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości