• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Win11 - czyli jak przyspieszyć stary komp bez TPM

#1
Właśnie zainstalowałem Win11 na desktopie z podstawką LGA775 bez TPM (można i na laptopie).
Tak, można.
Sporo przyspiesza, nawet z dyskiem talerzowym, choć polecam SSD  (2xwiększej pojemności niż używana -zapełniony spowalnia)
Trzeba zainstalować z butowalnego pena (plik iso np programem Rufus na świeży dysk
ps działa klucz np od Win7 / na razie...
reszta info na priv
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
[-] Post novi otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A myślałem, że tylko na forum o roślinniakach nic nie rozumiem z tego co piszą, a tu się okazuje że tu też Smile Bezradny

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
rozumiem, że jak Ktoś ma akwarium to ma i kasę aby mieć zawsze nowy komputer, i nie zastanawiać się nad tym.
Ale humor doceniam.
.. myślałem że przyda się niektórym rada jak mieć tak szybki komputer za 300zł zamiast za 3000zl
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(30-01-2022, 11:46 AM)novi napisał(a): rozumiem, że jak Ktoś ma akwarium to ma i kasę aby mieć zawsze nowy komputer, i nie zastanawiać się nad tym.
Ale humor doceniam.
.. myślałem że przyda się niektórym rada jak mieć tak szybki komputer za 300zł zamiast za 3000zl

Jak ostatnio podchodziłem do tematu to odniosłem wrażenie, że powinna być 5 z przodu...

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(30-01-2022, 11:46 AM)novi napisał(a): rozumiem, że jak Ktoś ma akwarium to ma i kasę aby mieć zawsze nowy komputer, i nie zastanawiać się nad tym.
Ale humor doceniam.
.. myślałem że przyda się niektórym rada jak mieć tak szybki komputer za 300zł zamiast za 3000zl

Otóż nie... Korzystam z 7 letniego laptopa. A sprzęt, czy jakieś pierdoły do akwariów niejednokrotnie improwizuję.

I też szukając czegoś nowego z PC, to żeby to miało sens na przynajmniej parę lat płynnego działania, to wyłożenie 3 tysi to zdecydowanie za mało.

Mógłbyś rozwinąć, o co chodzi z tą instalacją? Kompletnie nie rozumiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Co nie rozumiesz?
Masz np dwurdzeniowy procesor lub więcej rdzeni (np E8600 lub więcej ) i możesz zainstalować Win11, co przyspiesz względem win7 sporo (tak razy 3 wg mnie) a i sterowniki wyszukuję automatycznie np soundblaster.
Kupujesz nowy dysk SSD najlepiej 512MB.
Ściągasz ISO.
Ściągasz refus
i instalujesz z programu refus plik iso Win11 na nowym dysku,
W instalacji wybierasz bez TPM i wg MBR.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I po tym wszystkim masz minę jak smutne Pepe, bo chcesz kupić lepszą kartę graficzną i kosztuje Cię to co najmniej 2 klocki. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
aby grać w przygłupie gry..
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(30-01-2022, 14:24 PM)novi napisał(a): aby grać w przygłupie gry..

Przygłupie jest tylko takie ocenianie. Wink

Poza tym, dobre GPU potrzebne jest do programów graficznych(PhotoShop czy InDesign). Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • kloner11
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przejście z Win7 na coś nowszego ze wszechmiar polecane. Natomiast ja bym się szczerze zastanowił, czy do W11 od razu, czy raczej na W10.

Ja sam pracuję w domu na sprzęcie chyba już 10-letnim (Core2Quad Q9650 + 8GB RAM + jakiś SSD z odzysku, ale dobrej jakości + RAID10 na 4 dyskach talerzowych jako home i 1 dysk na archiwum) i W10 jest całkiem żwawy Smile Nie mam ciśnienia na najnowsze gierki - raz, że nie mam czasu, a dwa, że te nowe gierki jakoś po prostu mnie nie pociągają.
Ot wracam czasami sentymentem do HL, jakiegoś Quake-a, czy ETS2... Do reszty zadań nie potrzebne mi GPU za 3k+ [Obrazek: j_oko.gif]  I powiedzmy sobie szczerze - poza gierkami mało kto potrzebuje mieć RTX-a. Do profesjonalnych zadań są lepsze GPU.

Ad rem - tak, jest opcja aktualizacji do W11 na starszym sprzęcie. MS na początku się zarzekał, że nie jest to możliwe, że tylko nowe z TPMv2 i CPU klasy Core i5 i sraty taty. Potem community na nich wsiadło, wzięli W11 na tapetę i bardzo szybko znaleźli metody na ominięcie TPMa i MS zmiękła rura Wink Dlatego w sumie już chyba całkiem oficjalnie można robić instalkę na kompie bez TPM i UEFI. Ruch dobry, choć niesmak pozostaje po pierwotnych twierdzeniach.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości