• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 840 legiona

#11
A w czym przeszkadza trochę smieci lub kawalek korzenia leżący na dnie ? Rybom pewnie w niczym Smile poleży, rozłoży się i zniknie .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mi przeszkadza... Ponad 20k przepływu powinno zbierać wszystko, specjalnie zrobiłem skromny aranz żeby nic nie zalegało, strach pomyśleć co będzie za jakiś czas jak l600 podrosną. Wolę to teraz dobrze ustawić
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jak nie chcesz mieć detrytusu to ciężko będzie tak ustawić żeby się samo robiło.

Na metrowym akwarium spokojnie wylot wody z filtra miesza wystarczająco (cała szerokość akwarium deszczownica przy powierzchni w kierunku niemal do niej równoległej - lekko tylko do góry) że brudy unoszą się po ścianie gdzie jest wylot z filtra. Tam spokojnie komin to wyłapałby. Ale przy dwóch metrach, nie wiem czy nie trzeba się falownikiem wspomagać po przeciwnej stronie mieszający równolegle do dna przy dnie. Może to przyspieszy i wystarczy. Myślę że na szczątki z "kup" na pewno wystarczy, ale czy na cięższe frakcje to nie wiem. Nie mam tego problemu bo lubię syfek, więc na chłopski rozum kombinuję Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(30-01-2022, 19:18 PM)legion94 napisał(a): Czyli dać go po drugiej stronie? Żeby dmuchał od lewej w stronę komina? Na samym dole?
Sorry, że w ten sposób, ale nie ogarnąłem jak cytować z innego wątku w tapatalku[Obrazek: b75a148b9f77b39eaace8b43c65bc572.jpg]

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • michal_kov
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak dla mnie to jesteś zbyt niecierpliwy, poczekaj aż akwarium dojrzeje w 100% to syfek w większości zamiast się zbierać będzie "sam z siebie" znikał.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Moim zdaniem powinien być ustawiony pod kominem w kierunku na tafle. Wtedy będzie zamiatał od góry całe dno w kierunku komina.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
I właśnie dlatego dobrze jest nieco zagracić dno, żeby nie było widać tego, co rybom nie przeszkadza, ale akwarystom niekiedy tak Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jebao 7000 i falownik 8000 daje radę w 2000L.
Kwestia ustawienia a nie mocy, ale to już Ci mówiłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Pobawiłem się kontrolerem, zagraciłem dno i oczy syfu nie widzą Smile Miałem też ustawione "fale" co mi zmieniało przeplyw. Warto czytać instrukcje Smile swoją drogą.. Po raz kolejny ciekawa niespodzianka w mrozonkach, co to?    
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Pierwsze skojarzenie- Tobiasz.
[-] Post kloner11 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości