• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Protosol

#1
Czesc

Czy spotkaliście się kiedykolwiek żeby lek w zaleznosci od wielkości opakowania różnił się stężeniem
Miałem okazję ostatnio porównać protosol zooleka 1000 ml i 250ml i ten drugi ma ciemniejszy kolor i zapach wyraźniejszy, silniejszy

Na stronie producenta nie widziałem informacji na ten temat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wiem, że zoolekowe produkty do oczek wodnych mają/miały większe stężenia niż akwariowe wersje- one też mają większy litraż opakowań.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale 1000ml to nie do oczek raczej a poza tym wydawało mi się że on ma mniejsze stężenie

No chyba ze jakas felerna partia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kupiłem w upalne lato 2019r ,też był jasny, prawdopodobnie złe warunki przechowywania. Działanie też było zerowe pomimo podania zwiększonej dawki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: mikezetfirst
#5
Na etykiecie jest chyba żeby trzymać w ciemnym miejscu jeśli dobrze pamietam. Niektóre substacje szybciej sie wytrącają pod wpływem światła. Możliwe że butelka byla silnie wyeksponowana na światło. Dodatkowo, małe butekeczki są szkalne, a duże z plastiku, może być różna przepuszczalność światła.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przechowywać pod zamknięciem chronić przed dziećmi
250 i 1000ml są z tworzywa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Najmniejsze opakowanie chyba 50 albo 30ml jest szklane. Co do tego światła może coś pomyliłem z innym preparatem Haha . Dobra nie wypowiadam sie już Rotfl
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Alternatywą jest protocaps, jest w kapsułkach i kartoniku więc mniej narażony na wpływ promieni słonecznych, na rozcieńczanie również... Blush
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(21-01-2022, 17:03 PM)sensej napisał(a): Najmniejsze opakowanie chyba 50 albo 30ml jest szklane. Co do tego światła może coś pomyliłem z innym preparatem Haha . Dobra nie wypowiadam sie już Rotfl
Nie pomyliłeś metro mocno reaguje na światło, wysoka temperatura też nie sprzyja trwałości wielu leków,a Protocaps kilka w składzie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-01-2022, 17:03 PM)sensej napisał(a): Najmniejsze opakowanie chyba 50 albo 30ml jest szklane. Co do tego światła może coś pomyliłem z innym preparatem Haha . Dobra nie wypowiadam sie już Rotfl
Nie pomyliłeś metro mocno reaguje na światło, wysoka temperatura też nie sprzyja trwałości wielu leków,a Protosol kilka w składzie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości