• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zebry FO

#1
Witam
Chciałbym zapytać się was czy spotkaliście się kiedyś w Polsce z Pielęgnicą Zebrą z odłowu lub F1, poszukuje tych ryb i jak narazię nie ma nawet światełka w tuneluWink
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
nigdy. Najbliższe dzikusom Cryptoheros to pewnie w Diskus-Zoo w Wa-wie.

Może kiedyś zbierze się większa grupa chętnych na ca na tym forum i zrobimy zbiorowe zamówienie na zachodzie Rolleyes
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widzę Piotrek, że mocno ciśniesz na to zamówienie Big Grin Choć jakby doszło co do czego, to pewnie też na szybko pozbywałbym się aktualnej obsady Tongue Choć co ja bym zmieścił w 200 litrach Sad
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cisnę cisnę. W końcu poza pielęgniczkami muszę się na coś zdecydować (nie można mieć wszystkiego), a o CA to ja myślę od momentu kiedy pierwszy raz zajrzałem na CRC Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mam to samo Wink Ale potrzymaj jeszcze trochę te ziemki, bo za krótko je masz! Smile

Ale żeby nie spamować tematu Asagotha, to Piotrek myślisz, że w Niemczech sprowadziliby zebry F0 ?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Same C. nigrofasciatus to nie wiem... Nikaragua to nie jest częsty cel, a Honduras ostatnio to już w ogóle nie jest bezpieczne miejsce.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No nie ukrywam że Nikaraguańska populacja interesowała by mnie najbardziej...
Nie mniej jednak po cichu liczyłem, że jakieś światełko się znajdzie... od kiedy zobaczyłem w internecie zdjęcia dzikich zebr z Nikaraguy zapadłem w nie...Wink
Były to moje pierwsze pielęgnice i chętnie bym do nich wrócił, ale w formie F0 lub F1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja bym sie wstępnie pisał na takie zamówienie na przyszłość Smile Ale bardziej niż zebre (A.nigrofasciata), podpowiadałbym A.kanna lub A.siquia - i hodowcy na Zachodzie to mają, już mnie nawet niekoniecznie interesuje F0, tylko pewne źródło Smile

A no i bazalcik kostarykański. Pewnie też byłoby trzeba skąś zaimportować, bo nie widze go tu wcale w Polsce.


Cytat:od kiedy zobaczyłem w internecie zdjęcia dzikich zebr z Nikaraguy zapadłem w nie...

Która fota tak na Ciebie zadziałała? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Podobno siquia i kanna to mogą być tylko i wyłącznie odmiany lokalne C. nigrofasciatus.
Juan Miguel Artigas Azas napisał(a):With the establishment of the genus Amatitlania by Juan Jacobo Schmitter-Soto (2007) three more related species were described out of populations of Cryptoheros nigrofasciatus. These new species have adjacent distributions (one is found in Lake Coatepeque in El Salvador). In face of the high variation of all Central American cichlids (particularly those found in several drainages and large distribution areas) in my opinion those new species with diagnosis supported in what I consider small differences should only be considered geographical variations on the fish.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
[Obrazek: 78d1175f7327b440med.jpg]
Oto rzekoma dzika nikaraguańska zebraWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości