• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje wypociny

#1
Wink 
Dzień dobry.
 
Długo zastanawiałem się jakie chcę akwarium. Czytałem różne fora i wybrałem, że chcę mieć pielęgnice – bo są ładne. No i do roboty. Kupiłem akwarium 50x30x30 (chciałem większe ale nie było w akwarystycznym). Ukopałem piachu. Nad rzeką wyrwałem korzonki i udarłem trochę liści (niektóre z gałązkami). No i w domu do roboty- piach jest, korzenie, gałęzie też. Start 15.01.2022r.
 
Wyczytałem, że woda musi być „odstana i dojrzała” więc wlałem starej wody - „trochę śmierdzącej” tak około 20L. Przeczytałem też, że woda musi być mineralizowana więc nie oszczędzałem i dodałem 5L Muszynianki.
Ale, że wszędzie pisze o wodzie herbacianej dla pielęgnic to szybko zrobiłem herbatę i podmieniłem około 6L. Woda stała się żółtawa. Zaopatrzyłem się też w roślinki i jakieś stworzonka pływające. W markecie kupiłem kokosy, oczywiście zrobiłem w nich dziury do środka tak aby stały się kryjówkami. A i te szyszki też znalazłem i też wrzuciłem.
 
Wszystko już gotowe.
 
Brakuje tylko pielęgnic. Czy Panduro tu zamieszka ? 
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na panduro, bez doświadczenia z apisto, to za krótkie szkło o 10cm. Pomyśl o mniejszych apisto typu Apistogramma trifasciata, czy gibbiceps.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jezu... Ty tak na prawdę zrobiłeś, czy próbujesz nas trolować?.....
Mineralizowanie wody nie polega na wlaniu wody mineralnej...
Co to znaczy "stara" woda u Ciebie? Czy była z innego, dojrzałego akwarium?
Herbatę zaparzyłeś cytrynową czy zwykłą?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześć.
Nie wiem czy zbiornik nie jest za mały na A. panduro, to tylko 45l.
Co masz na myśli pisząc woda stara trochę śmierdząca, jak przygotowałeś "herbatę", i co juz pływa w tym zbiorniku? Na chwilę obecną nie powinno tam pływać nic ponieważ cykl azotowy nawet jeszcze nie ruszył.


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-01-2022, 11:39 AM)Papja napisał(a): Na panduro, bez doświadczenia z apisto, to za krótkie szkło o 10cm. 

A szkoda Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-01-2022, 11:41 AM)dzikakuna napisał(a): 1) Jezu... Ty tak na prawdę zrobiłeś, czy próbujesz nas trolować?.....
2) Mineralizowanie wody nie polega na wlaniu wody mineralnej...
3) Co to znaczy "stara" woda u Ciebie? Czy była z innego, dojrzałego akwarium?
4) Herbatę zaparzyłeś cytrynową czy zwykłą?
1 -  Na imię mam Michał Smile nie nie nie troluje 
2 - ups ...
3 - tak jest
4 -  nie parzyłem lecz zrobiłem a tu bardzo przydatny okazał się torf "włóknisty" 

Pozdrawiam.
[-] Post MichalS otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-01-2022, 11:45 AM)-KUBA- napisał(a): Cześć.
Nie wiem czy zbiornik nie jest za mały na A. panduro, to tylko 45l.
Co masz na myśli pisząc woda stara trochę śmierdząca, jak przygotowałeś "herbatę", i co juz pływa w tym zbiorniku? Na chwilę obecną nie powinno tam pływać nic ponieważ cykl azotowy nawet jeszcze nie ruszył.


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Cześć.

Szkoda że dla A. panduro za mało miejsca. Co w zamian ? (jedna para ew. haremik 1+2)
Na razie są przejściowi goście od 16.01 w baniaku : 3x Bystrzyki Amandy , Parka gupików i ze 100 czerwonych robali Tongue oraz ślimaki (nie idzie ich wytępić Tongue)
Wszystko żyje 

Pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Za moich szczeniackich akwariów też wszystko żyło ( jakiś czas )po comiesięcznym restarcie Smile
A tak poważnie to masz dowcip jaki lubię, ale na dłuższą metę jak się tak będziesz pocił to nie wszyscy to zniosąSmile
Rozglądaj się za większym zbiornikiem.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam nadzieję, że dłużej pożyją - przynajmniej do czasu przybycia apisto - kalorie czekają.

W sobotę pierwsza (w sumie druga) podmianka i zobaczymy co się urodzi. Wpuściłem drugiego samca gupika i trochę żałuje. We dwóch zajadą "piękność".

Wylęgły się też micro "robaczki" albo wrzuciłem je razem z mchem, z czasem się okaże czy będzie powtórka. 

Co do większego baniaka to na razie nie ma szans - względy rodzinne (czytaj: Pani domu Tongue ) - choć szafa już jest Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Oj tam. Postawienie wiekszego z zaskoczenia bedzie mialo same plusy. Po pierwsze bedzie wiekszy A po drugie będziesz miał kilka lub kilkanascie dni ciszy po jednym wieczorze awantury Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • skrzatekMK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości