• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mikrogeophagus ramirezi BLUE i ORANGE

#1
2 tygodnie temu uruchomiłem zbiornik 72L z roślinkami i zamierzałem kupić sobie do niego Mikrogeophagus ramirezi. No i dziś w końcu zakupiłem sobie 6szt. Mikrogeophagus ramirezi BLUE i ORANGE po haremiku 1 samiec 2 samice. Zobaczymy co wyjdzie bo jak na razie to są trochę przestraszone ale pływają po akwarium Smile. Jak by co to mnie poprawiajcie bo przyznam się ze nie miałem do czynienia nigdy z ramirezą w moim akwarium. Zawsze albo Tanganika a teraz MOTAGUENSIS ale spróbuje z maluszkami Smile Daje klika zdjęć ale sorry za jakość.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A dlaczego dwie odmiany barwne? Planujesz pozniej redukcje obsady? Wymiary zbiornika? Wiesz cos skad te ryby pochodza?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(24-04-2012, 17:58 PM)Killifish napisał(a): A dlaczego dwie odmiany barwne? Planujesz pozniej redukcje obsady? Wymiary zbiornika? Wiesz cos skad te ryby pochodza?

1.Dlatego mam dwie odmaiany bo puzniej jedna idzie do oddzielnego akwarium które aktualnie mam w planch.
2. Zbiornik ma wymiary 65x30x45
3. Ryby kupilem od kolegi z Niemiec przywiózł mi 6szt Smile pochodzą od hodowcy ale wiecej nie wiem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ad.1 - pozniej warto, bardzo slusznie uczynisz odpalajac zbiornik dla 2 odmiany.

Ad. 3 - bardzo dobre zrodlo, jesli sa od hodowcy niemieckiego to masz 99,9% pewnosci, ze maja dobre geny i nie sa to azjatyckie wypaczone hormonami odmiany barwne.

Ladne rybcie, nie wszyscy lubia formy barwne, ale ja mam slabosc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dwa tygodnie temu zakupilem rybki a tu dzis miłe zaskoczenie a moje Blue zlozyły ikre na kawałku listka Smile miły widok który cieszy serce każdego akwaryste


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(24-04-2012, 20:38 PM)Killifish napisał(a): Ladne rybcie, nie wszyscy lubia formy barwne, ale ja mam slabosc Wink

Ja tam mam słabość do ksantorycznych C. nigrofasciatus

Te ryby są dla mnie zbyt kolorowe, ale gdybym powiedział, że są brzydkie, to byłbym bezguściem.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości