• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka.

#11
(08-01-2022, 18:13 PM)filas napisał(a): Holson ale jeżeli szukasz pokarmów roślinnych opartych na algach, między innymi na spirulinie to i tak będą miały spory udział białka, sama spirulina ma go sporo! Wydaje mi się, że nie chodzi o ilość białka jako tako a jedynie o skład taki aby odpowiadał Twoim rybom.

Filp przypuszczałem, że pokarmy zawierające spiruline maja zazwyczaj dużą zawartość protein bynajmniej te, które ja posiadam (nawet 48%)dlatego napisałem "ewentualnie spirulina" bo nie byłem pewiem czy to jakaś norma i teraz po twoim wpisie wnioskuje, że tak. Bezradny
Docelelowo szukam czegoś opartego głównie na glonach mile widziana sensowna zawartość błonnika. Poza suchym karmie haiti rownież skorupiakami z dorosłą parą właściwie nie miałem problemów szukam bardziej urozmaicenia niż jakiejś dużej zmiany.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pewnie zostanę sprowadzony do porteru, ale co tam:

Suszona dafnia jako pokarm dla urozmaicenie diety i zawierający dużo balastu (a w zasadzie niemal sam balast) wcale nie jest głupim rozwiązaniem. Kwestia tylko sposobu jej podania żeby nie śmieciła a była zjadana przez duże ryby. 


off top, z którego może coś weźmiesz - o ile nie piszę głupot:
Ja eksperymentuje z pasieniem robali karobem i spiruliną (taką w proszku spożywczą) (zostało mi trochę zwietrzałych paczek to mam je dla robali). Pewnie nie ma to większego sensu w sensie odżywczym dla ryb (dla robali na pewno ma znaczenie bo zbiory większe i nicienie dłużej się utrzymują bez zmiany papu) ale drobnica chętniej je tłuściochy wysmarowane takimi składnikami. U ciebie jeśli byś chciał robić mixy to może warto spróbować dodawać to do mixów. Karob to prawie same węglowodany (pół na pół błonnik i cukry proste) odrobina białka (nie wiem czy będzie 5% - nie pamiętam bo mam odsypane a oryginalne pudełko wywalone) i praktycznie brak tłuszczu (a nawet jeśli jakieś śladowe ilości są to karob to mielony szarańczyn a więc to są to tłuszcze roślinne). Tylko uwaga, nie testowałem tego bo nie miałem potrzeby. Ilości jakie podaje swoim rybom (w brzuchach i na skórze nicieni i black wormsów) nie barwią wody, ale nie wiem jak to by się w mixie sprawowało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Spożywcza spirulina i chlorella to najlepsze zamienniki tych akwarystycznych- tańsze i czystsze bo bez domieszek. Big Grin Proszek jest idealny do miksów, a całe tabsy są chętnie skubane/zjadane przez dorosłe ryby.

@Zimna Zośka , to co dostaliśmy od Rene to SAK, ale nie Green, leczy DT:
https://www.devisvoerwebwinkel.nl/sak-dt...oXELDKaU8E

To specjalna karma dla detrytusożernych, ma tylko 24% białka. Tylko widzę, że trudno jest ją kupić.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 2 Lubię to od:
  • HOLSON, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ooo piknie wyszukane. Zapomniałem tej nazwy, a w ofercie u nich nie widziałem. Dzięki Rukiuszu
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie widzę tu aby ktoś wspomniał o pokarmach firmy Dajana
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-01-2022, 14:11 PM)mikezetfirst napisał(a): Nie widzę tu aby ktoś wspomniał o pokarmach firmy Dajana
A zerknij na czwarty post

Ps. Pokarmu nie znam jak i całej marki, to był efekt poszukiwania odpowiedzi na "zagadkę z wcześniejszego posta. Jeśli znasz tę markę to chętnie posłucham opinii oraz dowiedziałbym się gdzie to kupić.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja dawałem tej firmy micro granulat i tabletki dla kiryskow,moim zbrojnikom i kirsykom. Rybki chetnie go jadly,dobra alternatywa dla sera tabs spirulina.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja też stosuję Dajanę, jak akurat coś się trafi przy okazji zapotrzebowania. Pokarm nie za drogi, dosyć dobrej jakości, skład jak czytałem te co miałem to w porządku. Ryby chętnie jadły każdy rodzaj pokarmu, jaki miałem z tej firmy.
Ale nie pamiętam dokładnych zawartości białka, stąd nie jestem w stanie konkretnego polecić, a obecnie od nich nic nie mam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(13-01-2022, 20:14 PM)TYGRYS napisał(a): Ja dawałem tej firmy micro granulat i tabletki dla kiryskow,moim zbrojnikom i kirsykom. Rybki chetnie go jadly,dobra alternatywa dla sera tabs spirulina.

Serę mam (granulaty) ma nawet sensowny skład ale mocno puchnie a to akurat przy rybach z delikatnym układem trawiennym jest nie wskazane.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
@mimo12 o widzisz zapomniałem o Dajanie przejrzę ich oferte.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości