• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka.

#1
Witam

   

Tak jak w temacie poszukuję pokarmów gotowych z małą zawartością surowego białka, których wbrew pozorom jest na rynku niewiele. Mam na myśli pokarmy dedykowane głównie dla roślinożerców z delikatnym układem trawiennym z przyzwoitą zawartością alg, glonów ewentualnie spiruliny.
W moim przypadku chodzi o młode N.haitiensis, którym chciałbym wprowadzić coś nowego do diety. Jak widać na fotce powyżej mam tego trochę, 95% to jednak pokarmy dla innych moich centralsów.
Tylko 4 puszki zawierają pokarm o mniejszej zawartosci białka niż 40%. (zdjęcia poniżej)

Tropical, vitalis i northfin 36%, sera 39%

   
   
   
   

Na forum jest wielu hodowców miedzy innymi roślinożerców z tanganiki- rybami z podobnymi problemami jelitowymi co moje pielęgnice haitańskie.

Ktoś coś poleci? Marka bez znaczenia
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
@Zimna Zośka , jak się nazywa ten czeski pokarm co dostaliśmy od Rene Krutera? On właśnie jest dedykowany pod takie ryby jak Holson pisze.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie to że reklamuje, ale
W ofercie Amp Maciek Koczko ma w ofercie pokarm roślinny z 37 % udziałem białka.
Dobrze reagują na niego ryby.

Drugim pokarmem algen granulat - firmy glopex -37% białka

Vegetablets - tabletki z 25% zawartością białka.
Glopex

Kelptablets -18% białka 20 %glonow kelp.

Vegetaltablets shrimp - 20% białka

Jest jeszcze spirulina tablet 40% - ale tu nie mogę znaleźć składu - wszystkie ryby u mnie jedzą te pokarmy. Jedyny ich minus - potrafią zmącić wodę.

Ja szukam zawsze pokarmów bardziej roślinnych - ryby dostają przede wszystkim żywe robale , krewetki , kiełże. Dlatego pokarmu daje głównie roślinne bądź podobne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(08-01-2022, 14:09 PM)Ruki napisał(a): @Zimna Zośka , jak się nazywa ten czeski pokarm co dostaliśmy od Rene Krutera? On właśnie jest dedykowany pod takie ryby jak Holson pisze.
Powiem że ciekawość mnie zżera co to za tajemniczy czeski pokarm. Chcąc ją samodzielnie zaspokoić znalazłem coś takiego http://en.dajanapet.cz/product/malawi-pellets/
35% białka

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-01-2022, 14:09 PM)Ruki napisał(a): @Zimna Zośka , jak się nazywa ten czeski pokarm co dostaliśmy od Rene Krutera? On właśnie jest dedykowany pod takie ryby jak Holson pisze.
Niestety nie pamiętam, nie mogę znaleźć starej etykiety. A na forum podawałem już kilka razy te nazwę, ale nie mogę tego znaleźć. Coś forum dziś mi nie działa odpowiednio.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
@Zimna Zośka , nie było to czasem SAK Green?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Holson ale jeżeli szukasz pokarmów roślinnych opartych na algach, między innymi na spirulinie to i tak będą miały spory udział białka, sama spirulina ma go sporo! Wydaje mi się, że nie chodzi o ilość białka jako tako a jedynie o skład taki aby odpowiadał Twoim rybom.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(08-01-2022, 17:19 PM)Ruki napisał(a): @Zimna Zośka , nie było to czasem SAK Green?

Tak to ten pokarm, z tym że on ma 48% białka w sobie.

Ja przestałem jej używać na rzecz vitalisa, który ma mniejsza zawartość białka.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kurczę, to ten co od Rene dostaliśmy miał znacznie mniej. Muszę się go zapytać. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wspomnianego Glopexa nie polecam. Pokarm generalnie niskiej jakości, ryby niekoniecznie chętnie go jedzą, łatwo pleśnieje. Tablety składają się z małych granulek, jakby z domieszką mączki wapiennej, rozpada się szybko i mąci wodę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości