• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w akwa 96L

#1
Hejka,

Akwarium 80x30x40 
Myślałem co by tu zrobić i chyba projekt Tanganika wygrał
W głowie --> mała Tanganika z muszlowcami, jednogatunkowe.
Prawdopodobnie Neolamprologus multifasciatus   z 5-6 sztuk i niech się dobierają.
Problem mam jeden... FILTRACJA... Jaka ?
Co by tu zastosować aby poradziło sobie przy braku roślinności (nie będę nic sadzić) ?
Surowy klimacik piach i kamloty Tongue 

Kaskada ? Wewnętrzny ? 
Nie chciałbym kroci wydawać na ten projekt, więc o dużych zewnętrznych nawet nie myślałem Wink

Pomożecie ?  Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Średniej wielkości kaskada z dobrą ceramiką, bądź wewnętrzny z dużą gąbka powinny sobie poradzić, jeśli będziesz kontrolował populację multików.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-01-2022, 23:31 PM)mimo12 napisał(a): Średniej wielkości kaskada z dobrą ceramiką, bądź wewnętrzny z dużą gąbka powinny sobie poradzić, jeśli będziesz kontrolował populację multików.

Czyli średnia kaskada... powiedzmy wydajności 500L/h i dobrą ceramiką styknie ?  ewentualnie myślałem aby dodać do tego jakiś wewnętrzy gąbkę ale nie za wielką jako mechaniczny ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardziej chodzi o rozmiar, żeby trochę ceramiki weszło. 0,5-1l będzie git albo i z zapasem. Plus gąbka na zasys.

Możesz ewentualnie do kaskady dodać tego mechanika. Kaskady kiepsko zbierają syfek. Coś w stylu cyrkulatora Aquael Turbo 500 będzie dobre jako mechanik do takiego akwarium. Jakby co, to podaję ten filtr jako przykład, nie jako jedyny sluszny. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cześć
A nie lepiej, najbardziej sprawdzoną opcje?
Eheim 2211 i koniec rozmowy...
?
Mam w 60L, właśnie z muszlowcami, nie ma lepszej opcji.
T.
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja bym poważnie rozważył ten prefiltr z sunsuna wersję z pompą. Nie wiem jak to hula ale ogólnie na te tanie chińskie badziewie jakoś się za bardzo ludzie nie skarżą a z naszego 1000 l/h który mamy od bodajże ponad 3,5 roku też jestem zadowolony. Kosztuje stówkę, ma pojemność 2,8 litra zawsze może się przydać w przyszłości jakoś prefiltr czy dokładka do biologii w kuble. Jak masz głowice- power heada wolna to można też pomyśleć o Hamburgu ale to zabiera miejsce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-01-2022, 00:30 AM)macioch napisał(a): Ja bym poważnie rozważył ten prefiltr z sunsuna wersję z pompą. Nie wiem jak to hula ale ogólnie na te tanie chińskie badziewie jakoś się za bardzo ludzie nie skarżą a z naszego 1000 l/h który mamy od bodajże ponad 3,5 roku też jestem zadowolony. Kosztuje stówkę, ma pojemność 2,8 litra zawsze może się przydać w przyszłości jakoś prefiltr czy dokładka do biologii w kuble. Jak masz głowice- power heada wolna to można też pomyśleć o Hamburgu ale to zabiera miejsce.

Jaki to model ten filtr co proponujesz  ten z pompą? brzmi rozsądnie. Nie mam niestety żadnej wolnej filtracji. Muszę kupić całość żeby zmontować rozsądną filtracje w baniaczku.
Ma to być projekt budżetowy więc tj. kolega 2 posty wyżej pisał Eheim 2211 na pewno byłby najlepszy ale koszta już większe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Macioch dobrze pisze. Sun sun HW 602 np. to dobra opcja . Tylko tam chyba jest pompa 400 l/h..... alternatywą może być Multikani 800 l/h . Multi ma tą zaletę, że zawsze można to rozbudować. No ale to już wychodzi w okolicach 200 zł.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-01-2022, 11:41 AM)Susek napisał(a): Ma to być projekt budżetowy więc tj. kolega 2 posty wyżej pisał Eheim 2211 na pewno byłby najlepszy ale koszta już większe.

Ja bym mimo wszystko poszukał używanego eheim 2211. Spoko filtr, są części zamienne, uszczelki to zwykłe o-ringi więc w sklepach z art. przemysłowymi kupisz. Sam używkę już od dobrych 10 lat mam i polecam.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja u siebie w 3 akwariach mam zrobione filtry kasetowo nad taflą wody, mieszczą się w pokrywie i nie zajmują miejsca w zbiorniku. Kiszta są praktycznie groszowe, można go zrobić nawet z doniczki i pompki.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości