• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Praca pompy

#11
Tongue 
(28-12-2021, 19:49 PM)darkdivinity napisał(a): Ok problem rozwiązany. Wyczyszczenie rur wyciorem zrobiło robotę, wreszcie zawór jest potrzebny

Tak sobie myślę - patrzymy a nie widzimy Shy
A swoją drogą to przy takim litrażu aż prosi się o RO lub deszczówkę
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Piach, głównie piach i detrytus
Novi, ro odpada, natomiast deszczówka to dobry pomysł. Z tym że woda stojąca w mauzerze podpiętym do rynny raczej dość szybko przestanie być przydatna?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
@darkdivinity , wcześniej tylko ją natleń(brzęczyk i kamień napowietrzający), a następne przepust przez wkład sznurkowy, sedymentacyjny i węglowy. Finalnie masz idealną wodę do akwarium, przy CA tylko pamiętaj o zmineralizowaniu wody. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(30-12-2021, 13:37 PM)Ruki napisał(a): @darkdivinity , wcześniej tylko ją natleń(brzęczyk i kamień napowietrzający), a następne przepust przez wkład sznurkowy, sedymentacyjny i węglowy. Finalnie masz idealną wodę do akwarium, przy CA tylko pamiętaj o zmineralizowaniu wody. Wink
Możesz przybliżyć jak ja zmineralizowac?
Ile woda może wstać w takim zbiorniku na zewnątrz maksymalnie zanim stanie się całkowicie nieprzydatna ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Musisz kupić sole do mineralizacji wody, przykładowo jakieś dedykowane do Tanganiki/Malawi. Deszczówka jest względnie jałową wodą, jak RO.

Taka woda staje się nieprzydatna dopiero w momencie jakiegoś zakwitu glonów. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(30-12-2021, 14:02 PM)darkdivinity napisał(a): Możesz przybliżyć jak ja zmineralizowac?
Ile woda może wstać w takim zbiorniku na zewnątrz maksymalnie zanim stanie się całkowicie nieprzydatna ?

Przyjąłem, że skoro masz studnię to i okolica dość czysta, \zatem deszczówka również. A jak długo? Jak beczka czysta i duża a przelew zrobiony to długo wg mnie. Będzie odświeżana za każdym deszczem. Ja dałbym jej natlenianie aby nie zatęchła a i ruch wody.
A ruki`emu chodzi pewnie o natlenianie aby wytrącić wapień i później go odfiltrować na f.sedymentacyjnym
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie, o żadne strącanie mi nie chodzi. Wink O zwykły ruch wody. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No ok, myślę że to nie problem. A jak taka wodę zagrzać przed wpuszczeniem do akwarium ? Przykładowo zbiornik 1000 l, grzać tego grzałka nie będę bo mnie nie stać Boisie

Novi, teraz nie ma czegoś takiego jak czysta okolica. W studni nie ma NO2, no3, używam jej do kąpieli i sprzętów AGD. Piją ja też moje zwierzęta więc raczej jest ok, żadne nie narzeka. My do picia używamy butelkowaną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości