• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: powrót do pielęgniczek

#1
Powrót do pielęgniczek coraz bliżej, zastanawiam się nad elementami po tandze które mogą zatwardzać wodę, czy należy też wymienić gąbkę do filtra (HMF)  a grzałkę i głowicę mogę potraktować kwaskiem cytrynowym lub ocetem żeby zlikwidować tą warstwę kamienia która się znalazła na obudowie? wodę dla muszlaków przygotowywałem za pomocą sody oczyszczonej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Odessaj stary piasek, zalej akwarium kranówką i wlej dużo kwasu solnego (może być techniczny), jak wszystko się przerobi to zlej całość wody, wsyp nowy niezatwardzający piach i zalej baniak osmozą.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U mnie wodę zatwardzała kiedyś grzałka. Osadził się na niej kamień, który rozpuszczał się w osmozie...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@dzikakuna no właśnie tego bym chciał uniknąć Smile
@Papja kurcze kwas solny mnie trochę przeraża, ostatni raz chemię miałem w 8 kl SP, a co to ph, Gh, Kh dowiedziałem się na tym forum Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jaki macie piasek sprawdzony który nie zatwardza wody? Dawniej pewnikiem był piasek do piaskownic z obi a teraz? Z góry dziękuję za informację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kreisel 099 do kupienia w Obi, Castorama w workach po 25 kg.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kreisel 099 potrafi zatwardzać:-(
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No właśnie też to czytałem na temat kreisela, pochodziłem dziś po marketach w poszukiwaniu sprawdzonego piasku z obi marki zew z atestem, niestety nigdzie nie było, wziąłem na spróbowanie kwarcowy sobex do piaskownic z atestem pzh. Zobaczymy co testy pokażą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piasek do piaskownic Sobex z Castoramy, ale o tej porze roku może go nie być.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Chyba jednak nie polecam tego sobexa do piaskownic. Choć próba octowa nic nie pokazała, nie zasyczało, nie zrobiła się pianka, to piasek zmienia parametry, dziś mierzyłem ph 7,4 gh 4 kh 6. Akwarium zalane przesączem torfowym ph 5,5 gh 3 kh 0. Chyba że to coś innego np. mata do hmfa po tanganice, choć dobrze wypłukana octem i wodą. Wszystkie inne urządzenia też wymyte octem i wodą, cały nalot z twardej wody został usunięty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości