• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [75L] W kałuży dopływu Rio Negro

#11
Hej, o Gibbicepsach to czytałem że ich siedliska są powiązane z występowaniem neonów czerwonych. A te z kolei nie są zbierane wspólnie z simulansami (jakoś się ich razem nie spotyka). Być może czerpię ze złych źródeł - nie wiem, nie byłem więc tylko tyle mogę podpowiedzieć w tej kwestii :p Ale jak nie chcesz aż tak szaleć na punkcie biotopu to simulanse są dość wdzięczne ale o dłuższym prowadzaniu narybku przez apisto zapomnij Smile podobnie jak z większością neonów.

Jak chcesz poobserwować opiekę nad młodymi nieco dłużej to może Marginatusy? Rosą odrobinę większe od simulansów (choć i same simulanse wcale takie małe nie są jak się powszechnie sądzi) ale mają na tyle inny temperament że są większe szanse na dłuższe obserwacje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kurde ja bardzo chce simulansy Big Grin postaram się tak zaaranżować dno, żeby jak najdłużej maluszki były (najwyżej się odessie)
...Tylko teraz nie do konca wiem co z Apisto... 
Nastawiłem się na te Apistogramma gibbiceps WF.. aczkolwiek już nie ma dostępnych... może jednak te Apistogramma mendezi  [Obrazek: bezradny.gif] + jeszcze po głowie mi chodzi Biotoecus opercularis... albo Dicrossus filamentosus...
Dobrze, że jeszcze zbiorniczek dojrzewa... mam więcej czasu na namysły  [Obrazek: haha.gif]

Może ktoś zaproponuje jeszcze jakąś ciekawą pielęgniczkę? 
Skupiam się na tym obszarze: 

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Z biotoecusami sobie nie poradzisz, bo są bardzo wymagające i delikatne.
Proponować nie ma co, trzeba patrzeć co jest dostępne. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dokładnie to co Ruki napisał, zamiast bawić się w biotopową układankę wybierz łatwe apisto które są dostępne to się nacieszysz rybami Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości