• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja pośrednie BW

#11
W tej chwili korzystam z zewnętrznego prefiltra bodajrze Sery. Plus - kubeł z biologia zostaje czysty, przy czyszczeniu prefiltra syf nie uwalnia się do akwarium. Minusy - trzeba wszędzie mieć zawory bo szału dostaniesz za każdym razem odpowietrzając system. A i ze zaworami nie raz lecą.. Widomo co Wink
I tak od dłuższego czasu chodzi za mną narożny prefiltr ala hamburg (gąbka to za dużo syfu przy czyszczeniu). Tylko powiedzcie mi drodzy moi jak wkleić szyny przy funkcjonującym akwarium? Bo świeży silikon to chyba żadne błogosławieństwo dla ryb co?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(10-12-2021, 21:59 PM)Mike77 napisał(a): I tak od dłuższego czasu chodzi za mną narożny prefiltr ala hamburg (gąbka to za dużo syfu przy czyszczeniu). Tylko powiedzcie mi drodzy moi jak wkleić szyny przy funkcjonującym akwarium? Bo świeży silikon to chyba żadne błogosławieństwo dla ryb co?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Chyba już to padło w innym wątku, albo restart, albo zrób sobie narożnik i krawędzie dla gąbki z pcv lub innego tworzywa i wsuń to w naroże akwarium. Ewentualnie umocuj przyssawkami.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Muszę przemyśleć czy gąbka na wlot czy zabawa w hamburga, jeszcze mam kilka dni do zalania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak Ci szkoda miejsca w akwarium, to jest jeszcze jedno rozwiązanie na prefiltr. Zrób go z jednego modułu multikani z samymi gąbkami. Wepnij go pomiędzy zasys a kubełek. Multikani ma tą zaletę, że ma węże wpinane na bypasie i przy czyszczeniu prefiltra nie musiał byś nawet wyłączać kubełka.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • el_polako
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(11-12-2021, 17:59 PM)Goran napisał(a): Jak Ci szkoda miejsca w akwarium, to jest jeszcze jedno rozwiązanie na prefiltr. Zrób go z jednego modułu multikani z samymi gąbkami. Wepnij go pomiędzy zasys a kubełek. Multikani ma tą zaletę, że ma węże wpinane na bypasie i przy czyszczeniu prefiltra nie musiał byś nawet wyłączać kubełka.

Hmm zakładam, że to proste ale to moje pierwsze akwarium i chyba nie kumam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-12-2021, 08:16 AM)Hicham napisał(a):
(11-12-2021, 17:59 PM)Goran napisał(a): Jak Ci szkoda miejsca w akwarium, to jest jeszcze jedno rozwiązanie na prefiltr. Zrób go z jednego modułu multikani z samymi gąbkami. Wepnij go pomiędzy zasys a kubełek. Multikani ma tą zaletę, że ma węże wpinane na bypasie i przy czyszczeniu prefiltra nie musiał byś nawet wyłączać kubełka.

Hmm zakładam, że to proste ale to moje pierwsze akwarium i chyba nie kumam
Takie coś
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ten rysunek więcej zaciemnia obraz sprawy jak rozjaśnia
Goran, z opisu kumałem o co chodzi, ale ten rysunek nie wyjaśnił jak tam ten bypass jest rozwiązany. Mimo że nie ja jestem tu głównym zainteresowanym, to mnie to ciekawi. Zrobić takie obejście bym umiał, ale jak to w Aquaelu rozwiązali? Jesteś w stanie opisać lub pokazać jak oni fabrycznie to zrobili?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zrobili to tak, że odpiecie węży od pokrywy multikani nie powoduje przerwania obiegu wody. Jak będę w domu zrobię wam fotki. U mnie to działało bez problemu. Miałem z jednego modulu multikani prefiltr i z 2 modułów biologia z ceramiką połączonych szeregowo. Mogłem oba wyciąć bez wyłączania pompy.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Czy ja dobrze rozumiem że wypięcie węża (swoją drogą z jakąś szybkozłączką?) Powoduje zamknięcie modułu czy złączki?. Wtedy to pompa by się kręciła ale nie tłoczyła wody. Sam użytkuję filtr Eden 511 i tam jest takie złącze wspólne dla obu węży i odcina je po odkręceniu tego elementu od kubełka.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak. Jest złączka z 2 wężami. Opiecie złączki zamyka obwód węży i eoda płynie dalej. Podpięcie zpowrotem złączki do pokrywy puszcza wodę przez modół z gąbkami.
   
   
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości