• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25] Pierwsze akwarium Juleczki

#1
Wiem że to forum o pielęgnicach, ale popatrzcie jak zaraża się dzieci akwarystyką
Ostatnio córeczka zakomunikowała mi że, chce mieć swoje akwarium ( dodam tylko że Julcia ma 3,5 roku ). Niewiele się namyślając pojechałem do sklepu i kupiłem zestaw 25l, żwirek i jakieś mchy i roślinki ( pomyślałem że zrobimy krewetkarium ). Wróciłem zadowolony z akwarium, i jak się okazało pierwsza porażka, Julcia zapytała dlaczego takie małe , no nic trudno takie musi wystarczyć. Zabraliśmy się do zakładania akwarium. Fotorelacja poniżej. Miało być krewetkarium ale pływa tam jeszcze 5 microrasbor (ale niedługo wylecą), więc nie jest to typowe krewetkarium.

Sypanie żwirku :
   
Sadzenie roślinek:
   
   
Nalewanie wody:
   
I radość niesamowita jak przyjechały rybki i krewetki:
   
   
Finał:
[attachment=1212]
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
zuch dziewczyna! tylko tatuś po głowie musi dostać bo pozwolił zarybić niedojrzałe akwarium!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I tak pewnie urośnie nam kolejna akwarystka Smile gratulacje za szybkie działanie w spełnianiu marzeń Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bez przesady, gąbka była obficie wymaczana w syfku ze sprawnego filtra.
Dlaczego wszyscy od razu zakładają że zakładam świerze zbiorniki i wpuszczam ryby ?, w innym moim temacie też jest o tym mowa.
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gdyby panowie byli na tyle spostrzegawczy, to Julka w trakcie zakladania zbiornika i w chwili radosci, gdy pojawily sie zwierzaki, ma... innaczej uczesane wlosy Smile Nie musze tlumaczyc, co to oznacza Wink To, ze bluzeczka ta sama, to po to by lapac doswiadczonych akwarystow, ze baniak powstal w 3 godziny z zarybieniem Wink

Benku, dzieki za umieszczenie tematu na forum i Ty wiesz, ze ja wiem, ze akwa bylo dojrzale Smile

Julka bedzie miala pamiatke. Zwracam uwage na to co powiedziala corka: Dlaczego takie male? :lol:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Panowie, następnym razem nic nie pochwalę Tongue w naturalny sposób ucieszyło mnie to, ponieważ kiedyś też ktoś pomógł mi założyć akwarium. Byłem ciut starszy, akwarium miało 13l. Jeszcze raz brawa dla taty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Super! Przypomina mi sie wlasny , pierwszy sloik z rybkami, normalnie tyle lat minelo...lezka sie w oku kreci. Tak trzymac, zaszczepiac akwarystyke w dzieciakach! ( moj 2,5 letni Przemek zawsze zmienia ze mna wode, a sprobojcie mu zabronic Big Grin ! )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ała aktualizacja...
Fabryka żywego pokarmu pracuje pełną parą, dzisiaj wyłowiłem pierwsze 50szt Big Grin
   
   
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Będę i ja musiał zainwestować w taką "fabrykę" żywego towaru bo to dobra rzecz, a RC pewnie mnożą się na potęgę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dla mnie to fabryka w cudzysłowiu, bo to akwarium Julci, ja tylko wyławiałem nadwyżkę Wink oczywiście jak córeczka spała, więc o niczym nie wie Smile
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości