• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 720L

#1
Witam Państwa

Jestem tu nowy, choć w akwarystyce już od wielu lat, z tym że zawsze było to malawi. Teraz w związku z zakończeniem prac remontowych w domu chciałbym ponownie wystartować swój baniak  180x60x70 ale tym razem chciałbym wejść w świat dużych pielęgnic. Czytając i oglądając zasoby internetu zdałem sobie sprawę , ze przy tym rozmiarze ryb to sprawa doboru obsady nie jest taka prosta. I dlatego postanowiłem zwrócić się do Was o poradę dotyczącą obsady tego zbiornika. 
Jedna z opcji która mi się podoba ( no i żonie bo ma być oczywiście kolorowo ) to:
1. Astronotus Ocellatus - 5 sztuk
2. Aequidens Rivulatus - 2 pary ( docelowo pozostanie jedna )
3. Rocio Octofasciata - 4 sztuki

Czy takie zestawienie będzie ok !?

Opcja druga, którą bym BARDZO chciał to:
1. Astronotus Ocellatus - 5 sztuk
2. Cichla Monoculus - 2 sztuki  ( ale jak znam życie to chyba przeginam z tą pozycją ) 

Jeśli więc spojrzycie łaskawym okiem na te propozycje, to bardzo byłbym wdzięczny za ich korektę i jakieś inne, ewentualne propozycje

Pozdrawiam 
Krzysztof
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne ryby sobie wymarzyłeś Smile o doborze się nie wypowiem, bo nigdy tak dużych pielegnice nie miałem z uwagi na poniższe.
Mam może mało popularne zdanie o akwariach, że lubię akwaria z rybami, a nie ryby w akwarium. Dla mnie, jeśli nie jestem w stanie zrobić zdjęcia ryby, tak aby druga nie wepchała się w kadr to już jest za ciasno. Wiem, że po latach z Malawi ma się przyzwyczajenia, że ryb jest dużo, ale może to czas zmienić i siadając przed akwarium przez chwilę poszukać ryby Smile
W sumie baniak jest duży, ale tak z proporcji....
Około 11 ryboli po średnio 20 cm to tak jak byś trzymał 11 sztuk 2 cm neonkow w szklance 18x6x7 Smile
Hmm. Moze tochę za bardzo uprościłem, ale... Smile
Tak czy inaczej jest potencjał i na pewno wyjdzie fajne szkiełko.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Obie propozycje to jest bardzo gruba przeginka. Same 5 pawic docelowo w 180x60 to jest moim zdaniem przeginka, choć z tym akurat można oczywiście dyskutować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(02-12-2021, 18:31 PM)macioch napisał(a): Obie propozycje to jest bardzo gruba przeginka. Same 5 pawic docelowo w 180x60 to jest moim zdaniem przeginka, choć z tym akurat można oczywiście dyskutować.

... a jeśli zredukować do 3 sztuk , to jak to się ma do propozycji pozostałej obsady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Same 5 pawic to moim zdaniem przeginka, w sensie bez reszty obsady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie chciałbym Cię jakoś zniechęcać ale ja w akwarium 230x60x60 miałem 5 pawiookich i to była cała obsada.
Cichla rośnie dużaaaa i przy karmieniu będziesz miał wodę wszędzie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości