• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w akwa 96L

#11
Eheim 2211 ma przepływ 300l/h umówmy się że to 400 w sun-sunie jest trochę oruchane i jest Podobny za to pojemność na media jest ponad 2 razy większa. Przepływ filtra jest naprawdę dużo mniej istotny niż pojemność.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No to wiem już zdecydowanie więcej. Faktycznie skłaniałbym się do czegoś tańszego jak te sun-sun a i miejsca na wkład nie brakuje tam. Zobaczymy co wyjdzie Smile jeszcze kilka dni pogłówkuję i zacznę zamawiać sprzęcik
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak się jeszcze zastanawiam.... pojemność to jedno, przepływ to drugie, a co z wygodą obsługi ?
Jak patrzę na tego Sun suna 602 to czyszczenie go wymaga chyba całkowitego rozpięcia obiegu ? Nie wygląda to za ciekawie.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(09-01-2022, 18:24 PM)macioch napisał(a): Eheim 2211 ma przepływ 300l/h umówmy się że to 400 w sun-sunie jest trochę oruchane i jest Podobny za to pojemność na media jest ponad 2 razy większa. Przepływ filtra jest naprawdę dużo mniej istotny niż pojemność.
Zależy jeszcze, który kubełek bo hw 602, 1,5 l natomiast 603 2,7 l; a 604 już 4l to te w formie prefiltrów z pompą niezintegrowaną. Tu biją na głowę eheima 2211. Jednak te większe kubły trzeba porównywać w odpowiednich kategoriach, a seria eheim classic ma cały przekrój filtrów. Nie skreślam tych Chińczyków, ludzie je mają i sobie chwalą. Kwestia tego że można do nich dołożyć mocniejszą lub słabszą pompę to też in plus. Jednak swego czasu na olx jak szukałem taniego filtra (kryterium cena 60%, gabaryty i przepływ jak najmniejsze 40%) to ludzie sobie dosyć cenili te chińczyki, bo są stosunkowo młode, a eheim szczególnie te popularniejsze, większe zdarzały się dosyć tanio. Rezultat tamtych poszukiwań też był inny niż hw i eheim bo trafił się eden 511 za 60 zł.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(09-01-2022, 20:34 PM)Goran napisał(a): Tak się jeszcze zastanawiam.... pojemność to jedno, przepływ to drugie, a co z wygodą obsługi ?
Jak patrzę na tego Sun suna 602 to czyszczenie go wymaga chyba całkowitego rozpięcia obiegu ? Nie wygląda to za ciekawie.
Ozaworować, jak każdy kubełek bez tych głowic wypinanych.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości