• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Blackout

#11
Z tyłu bloku na balkonie aby nikt nie podp........ Lub na ziemi - tu mam wybór. Aby nie wiało - przewodu 30m przez piwnice, szachtem technicznym do mieszkania do TM.

Z balkonem jest problem natury prawnej bodajże - zakaz.

I do mieszkania znacznie mniejszy - 1 faz 4 kw - wystarczy mi z grzejnikiem 1500w na podgrzanie mieszkania + użytkowanie. Grzejnik mam - w moich okolicach węzeł cieplny remontuje się w zimę - najlepsza pora tak przy -10 - najlepsza pora Haha Haha Haha
 
Podziękowania złożone przez:
#12
A jaka ma być bezpośrednia przyczyna tego "blackoutu" Wink

Przecież wszyscy mamy się przesiąść na samochody zasilane prądem...
Galerie i inne prądożerne sklepy jak mają być "wygaszone" w niedziele to jest ogólne oburzenie...

itp. itd. Wink

Hipokryzja dzisiejszego świata nie zna granic Sad
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Straszenie blackoutem to gra pod Nord Stream 2 i szybsze procedury odbiorowe.
Dodatkowo jak się ludzie przestają już bać jedynie słusznego typa w koronie, to trzeba im nowy stresik odpalić - ku zdrowotności. 
W pierwszej kolejności i tak przerwy w dostawach energii i surowców energetycznych będą miały obiekty przemysłowe, więc strach o braki prądu w domostwach jest raczej grubo na wyrost, ale co kto lubi Tongue 
Gdzieś dziś czytałem taki miks pandemiczno-energetyczny, że jakby co, to lockdown jest zbawieniem na jedno i drugie, bo jak ludzie do pracy nie pójdą, to i prądu tam nie musi być Tongue Także, w razie "W" się dwie pieczenie na jednym ogniu ogarnie Tongue 
Zabezpieczać się zawsze jakoś trzeba - wódkę, fajki i baniak benzyny w piwnicy trzeba mieć zawsze jak się mieszka w mieście, bo w razie jakiegokolwiek dużego kryzysu to z miasta trzeba móc się wydostać - na wsi sobie ludzie poradzą.
Akwarium jest na końcu listy zmartwień jak marzniesz, a jak masz dzieci to akwarium w zasadzie na liście zmartwień nie istnieje Wink
 
Podziękowania złożone przez:
#14
jak do 5 dec..nic się nie zacznie to mamy jeszcze czas na przepychanki. Chociaż takie mam wrażenie od kilku lat jak zaczęli budowę najwyższego w stolicy z datą jego ukończenia ... a właśnie, po dłuższej przerwie, kończyć zaczęli.
dodam jeszcze że wg mnie obecny przekaz medialny obrazu rzeczywistości jest skrajnie naiwny (choćby dlatego, że wydaje nam się sensowny, a gdy coś wydaje nam się sensowne, to raczej nie może być prawdziwe ...
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Tv, radio, gazety, internet tworza własny alternatywny świat. Zarządzany przez jednego / kilku
właścicieli, którzy nadają odpowiedni bieg.
Dziennikarstwoo umarło dawno. Tym bardziej niezależne. Informacja jest skrzętnie ukrywana - dominuje przekaz dla ogółu, który tworzy tak na prawdę zakłamany obraz. Tzw matrix. Prawda jest zakłamywana, odpowiedzialności brak za czyny, nikt nie odpowiada za nic. Z urzędników. Ludzie normalnie dalej odpowiadają - za wszystko. Osobnik niewygodny/nie idący za tłumem/myślący /robiący wspak - jest deprecjonowany, ośmieszany, zabijany ekonomicznie. Umarło ponad 100000 ludzi więcej niż " normalnie ". I nic się nie stało. Jak na meczu piłki nożnej. Tylko zaintonować nie ma kto. Temat granicy - przemilcze, bo dramat jest z każdej strony.
Cały świat zrobił się dziwny - inny, podobny do Polski

I wszystkim jest super.

Piosenka nie straciła przez 10 lat nic na czasie. Tylko tekstu dodać trochę byłoby trzeba.
 
Podziękowania złożone przez:
#16
(17-11-2021, 14:20 PM)adams2121 napisał(a): Do tego ropa ze wschodu po 3.5 zł i da się żyć.

Poproszę o namiar
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Podziękowania złożone przez:
#17
"Jak wynika z danych Międzynarodowej Giełdy Towarowej w Petersburgu, w ciągu tygodnia cena benzyny 95 oktanowej spadła o 10,06 proc. Obecnie za tonę benzyny trzeba tam zapłacić 47 253 ruble (około 416,4 dol.). Jeszcze bardziej bo aż o 12,18 proc. spadła cena benzyny 92 oktanowej."

Co dzień w Polsce ląduje 17 samolotów z bronią do Ukrainy. Myślę, że wkrótce Rosja weźmie pod kontrolę zachodnie granice
Cena gazu po raz pierwszy przekroczyła 3141 $ za 1000 m3 dziś jeszcze spodziewany jest rekord 4000$

dla równowagi, bo ww song super
zobacz film : Rozmowy przy wycinaniu lasu

ps. chciałbym żyć w świecie bez rządów, broni i pieniędzy .. a teraz ten kto ma obawy jest trolem, czy (aktualnie) pożytecznym idiotą Putina
zdrowy rozsądek winien być zakazany ustawowo
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Podziękowania złożone przez:
#18
(07-03-2022, 23:29 PM)alexdemo napisał(a):
(17-11-2021, 14:20 PM)adams2121 napisał(a): Do tego ropa ze wschodu po 3.5 zł i da się żyć.

Poproszę o namiar

Jest po 5.5 teraz. Do tego mało jej.
Brak ruchu, choć z tira jeszcze idzie dostać.

A i to jest zmienne, jak na stacji.

Polecam sprawdzać rynek hurtu - 1/ 2 dni wcześniej wiadomo co na stacji się pojawi
 
Podziękowania złożone przez:
#19
(08-03-2022, 08:51 AM)novi napisał(a): "Jak wynika z danych Międzynarodowej Giełdy Towarowej w Petersburgu, w ciągu tygodnia cena benzyny 95 oktanowej spadła o 10,06 proc. Obecnie za tonę benzyny trzeba tam zapłacić 47 253 ruble (około 416,4 dol.). Jeszcze bardziej bo aż o 12,18 proc. spadła cena benzyny 92 oktanowej."

Co dzień w Polsce ląduje 17 samolotów z bronią do Ukrainy. Myślę, że wkrótce Rosja weźmie pod kontrolę zachodnie granice
Cena gazu po raz pierwszy przekroczyła 3141 $ za 1000 m3 dziś jeszcze spodziewany jest rekord 4000$

dla równowagi, bo ww song super
zobacz film : Rozmowy przy wycinaniu lasu

ps. chciałbym żyć w świecie bez rządów, broni i pieniędzy .. a teraz ten kto ma obawy jest trolem, czy (aktualnie) pożytecznym idiotą Putina
zdrowy rozsądek winien być zakazany ustawowo

Powiem tak. Ja bym się ucieszył gdyby "zdrowy rozsądek" został ustawowo zakazany. Niestety zdroworozsądkowe rozważania są do niczego i do niczego dobrego nie prowadzą. Jak mawiał Einstein - Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia. A świat bez rządów, broni i pieniędzy to utopia. Takim już jesteśmy gatunkiem. Ale jakby Ci się udało taką utopię wdrożyć w baniaku z drapolami i neonkami to może i u ludzi da rade. "Problemem" tego świata jestem ja i ty - generalnie ludzie. Tacy już jesteśmy. Problem polega na tym, żeby istniały jakieś normy które tymi problemami (ludźmi) potrafią zarządzać. No a jak na złość nie ma żadnych ufoludków którzy by nam mogli te normy napisać i egzekwować (w DNA też ich nie mamy). Więc ludzie w swojej niedoskonałości je tworzą i one bywają niedoskonałe. Kwestia złożności procesów etc. uniemożliwia poukładanie świata tak żeby 7,7 mld ludzi pasowało. Pozostaje wybrać z całej palety norm te które najbliżej odpowiadają nam (tzn. my mamy wybór ale wiele społeczeństw go nie ma). Mi odpowiadają normy (mimo też ich czasem brutalności i niesprawiedliwości) nazywane zbiorczo "zachodem". Jak widać podobnie wybrali Ukraincy, ale siły strukturalne (to co oddziaływuje na granicach różnych światów) nie pozwalają im na dokonanie wyboru. Coś co dla społeczeństw zachodnich jest tragedią i podłością jak widać dla przedstawicieli innego świata wcale takie nie jest. Może dlatego wolałbym do niego nie przynależeć nawet za cenę pewnych "wyrzeczeń". Obawy ma każdy, bo każdy ma coś - a jak się coś ma to się o to boi że może stracić. Pytanie o hierarchię obaw jest tutaj kluczowe. Czego się bardziej boimy...? A skoro tak to wracamy do kwestii wartości etc. Jedni mają wąskie horyznonty i przyjmują hierachię wartości takie jak ktoś im mówi że jest najlepsza (w zależności od bańki w jakiej się kręcą takie albo inne). Inni mają szersze horyzonty i sami potrafią stworzyć swoją piramidę wartości (oczywiście w oparciu o poddane krytyce wybory autorytetów). A jeszcze innym wydaje się że mają szerokie horyzonty i ich zdrowy rozsądek to coś co najlepiej objaśnia to co widzi za oknem (a że ten zdrowy rozsądek dobiera sobie autorytety bezkrytycznie, bo przecież na zdrowy rozsądek on dobrze mówi). Cóż poradzić... Nic innego jak wspierać, czasem nawet jeśli w wielu kwestiach się nie zgadzamy te autorytety, u podstawy których leżą najbliższe nam normy. Bo są sytuacje że świat się polaryzuje i w pewnych "wyjątkowych "sytuacjach nie ma czasu na dyskusję więc określanie kogoś trollem i ucinanie dyskusji jest jedynym słusznym postepowaniem. A na niuanse i szczegóły przyjdzie pora w odpowiednim momencie.
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Taa, to ufajmy dalej tym "autorytetom" i "ekspertom" a nie własnemu zdrowemu rozsądkowi to zobaczymy gdzie się znajdziemy
definicja: Niewolnik - osoba poddająca się czemuś bezwolnie


Dr Harari ( doradca Klausa Schwaba), wydał ostrzeżenie, że ludzie nie posiadają już „ wolnej woli ” , ludzie są teraz „ zwierzętami, które można zhakować ” i zostaną „ przeprojektowani
przeprojektowani
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości