• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania septemfasciata

#11
Jakby kiedyś się to zmieniło to zgłaszam się do kolejki po narybek semptefasciata. Ewentualnie dasz namiar gdzie je kupiłeś?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
@el_polako mam je od Sneipasa (Aquarak).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Też miałem chęć je nabyć ale cena zwaliła mnie z nóg. Poczekam cierpliwie na f-ki:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Można prosić o jakąś fotoaktualizację gatunku? Czy to są ryby z odłowu?
Ostatnie pytanie czy są bardziej wymagające niż pozostali przedstawiciele rodzaju? Powierzchowny przegląd internetu daje rozbieżne informacje. Począwszy od "najdelikatniejszego" z amatitlania po takiego niewyróżniającego się. Podobnie z agresją przy tarle.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
@el_polako postaram się dziś, a najdalej jutro coś pofocić. Oczywiście pierwsze tarło zakończyło się niepowodzeniem, i właściwie dobrze bo jak pisałem w międzyczasie do akwarium trafiły małe Rheoheros coeruleus, które też muszę na razie chociaż sfilmować.

Na tę chwilę nie zauważyłem, aby były to szczególnie delikatne ryby. Ospa, której być może były nosicielami, nie odcisnęła na nich żadnego piętna. Są dalej nieco płochliwe, ale sądzę że i to im przejdzie. Tak jak pisałem na początku, sądzę że ich mniejsza popularność wynika z stosunkowo mało pstrokatego ubarwienia jak na centralsa, a nie z wyjątkowych wymagań.

Niemniej jednak ze względu na małą populację tego gatunku w naszych akwariach rozważam przełowienie pary do 160L, żeby móc odchować większą liczbę potomstwa.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(09-12-2021, 18:33 PM)piotrK napisał(a): Niemniej jednak ze względu na małą populację tego gatunku w naszych akwariach rozważam przełowienie pary do 160L, żeby móc odchować większą liczbę potomstwa.
No raczej Big Grin bo jak podzielisz młode na wszystkich chętnych, po 1,5 sztuki ? [Obrazek: haha.gif]
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
@jaca303 no byłoby ciężko Jumpeveryone

Właśnie odłowiłem samca do karceru, bo nie dawał samicom żyć i bałem się też o coeruleusy. Jutro przygotowuję akwarium tarliskowe, najpierw trafi tam jedna z samic a za jakiś tydzień samiec.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wprowadzone do akwarium zwinniki ogonopręgie sztuk 5 trochę parę oswoiło, ale samica dalej jest nerwowa. Akwarium wygląda okropnie, bo miałem robić restart, ale przeznaczyłem je na zbiornik tarliskowy dla tego gatunku.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 6 Lubię to od:
  • jaca303, michal_kov, mimo12, schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ten kawałek akwarium wyglada super, i do tego przecinki. Gratulacje i niech rosną zdrowo.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak zwany głupi to ma szczęście Smile

Przez ostatni tydzień obserwowałem przygotowania do tarła mojej pary septemfasciata. Ale nie mogłem się dopatrzyć efektu, więc postanowiłem zrobić im solidną podmiankę. Przez moje gapiostwo podmianka zrobiła się aż za solidna, bo z akwarium ubyło 70% wody. Gdy to zauważyłem okazało się też że para wyprowadziła młode... O tej porze roku do akwarium wlewam chłodną wodę, więc po podmianie jej temperatura spadła do 18 stopni. Młodych później już nie widziałem i byłem pewien, że przepadły.

Wiecie, bo centralsy dzielą się na dwie grupy: te, które jeśli na nie krzywo spojrzeć dostają infekcji i padają w 2 dni oraz te, którym mało co może zaszkodzić. Na szczęście A. septemfasciata należy do tej drugiej Wink



Artemia nastawiona, liczę że coś z tego tarła trafi na forum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 6 Lubię to od:
  • Goran, jaca303, Ruki, schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości