• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nieszczęśliwe RHT

#1
znalazłem coś takiego na olx. https://www.olx.pl/d/oferta/ziemojad-red...MtyX7.html
Na szczęście to nie moje rybki, co nie zmienia faktu, że strasznie mi ich szkoda. Co mogło być przyczyną , że wszystkie dotknęło to samo nieszczęście ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mi również ich szkoda. Dziwne jest to, że pomimo deformacji pyska osiągnęły niezłe rozmiary. Nie wiem czy miałbym sumienie trzymać takie ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pewnie głód zmusił je do wyrobienia sobie umiejętności pobierania pokarmu w sposób w jaki mogły to robić. Mnie bardziej zastanawia to jak ktoś odpuścił do tych deformacji ? Korci mnie napisać do właściciela z tym pytaniem.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To są mopsy, czyli wada rozwojowa powstająca w trakcie rozwoju embrionalnego lub nawet w samym momencie wykluwania się. Kiedyś miałem kilka takich Parananochromis gabonicus, poszły na karmę....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-11-2021, 15:27 PM)Ruki napisał(a): To są mopsy, czyli wada rozwojowa powstająca w trakcie rozwoju embrionalnego lub nawet w samym momencie wykluwania się. Kiedyś miałem kilka takich Parananochromis gabonicus, poszły na karmę....

Widzialem cos podobnego u zbrojnikow ale Tapajosy pierwszy raz w zyciu widze w takim stanie , malo tego nie widzialem jeszcze pielegnic z takimi wadami ( no ale ja nie mam jakiegos doswiadczenia ) . Czy to moze byc od nieprawidlowych warunkow czy jak w przypadku zbrojnikow od chowu wsobnego ?
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nawet u zbrojników nie jest potwierdzone, że to wyłącznie wina chowu wsobnego. To jest złożony problem i na to może mieć nawet wpływ sam moment klucia ryb. Mają one na głowach specjalne gruczoły, które umożliwiają przebicie się. Zbyt twarde osłonki tezmoga prowadzić do problemów.
Takie wady są spotykane u wszystkich ryb, kiedyś miałem takie szczupieczyki karłowate.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-11-2021, 23:47 PM)Ruki napisał(a): Nawet u zbrojników nie jest potwierdzone, że to wyłącznie wina chowu wsobnego. To jest złożony problem i na to może mieć nawet wpływ sam moment klucia ryb. Mają one na głowach specjalne gruczoły, które umożliwiają przebicie się. Zbyt twarde osłonki tezmoga prowadzić do problemów.
Takie wady są spotykane u wszystkich ryb, kiedyś miałem takie szczupieczyki karłowate.

Poprostu czytalem o zbrojnikach troche i pojawiala sie tam teza ze to problem chowu a odpowiedzialne sa allele . W opisach chorob cichlidae czy innych ryb sie nie spotkalem z tym . Hehe mlody jestem ( nie wiekiem a akwarystycznie) jeszcze duuuzo musze sie nauczyc .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Meeki z podobną deformacją dostarczała jedna z hurtowni akwarystycznych do sklepu w którym pracowałem. Co ciekawe te ryby które miały deformacje zawsze najchętniej rzucały się na pokarm.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pewnie dlatego, że w trakcie karmienia najmniej zdążyły się nahapać Wink i przy następnym były najbardziej głodne.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości