• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 140x45x23h szukam propozycji

#31
Nie ma głupich pytań Smile Wydaje mi się, że ostatecznie Meeki wyrosną trochę za duże, ale w naturze pary z młodymi są bardzo często spotykane w takich płytkich wodach, gdzie można nie zanurzając się w nich obserwować pary broniące swoich terytoriów, przypuszczające na siebie te pozorowane "szarże" z rozchylonymi pokrywami skrzelowymi, dlatego miejscowi nazywają je toritos, czyli "byczki".

Nano chyba też by się nadały, wszak to akwarium tylko 10 cm krótsze i 5 cm węższe niż moje 300tki, a tam miałem ich przez długi okres całkiem sporą kolonię.

Jeszcze co do wspomnianych miodówek, to te ryby są jak na centralsy na tyle spokojne, że w akwarium tej wielkości dałaby spokojnie radę kolonia kilku par. W naturze te ryby są na tyle mało asertywne, że są "spychane" przez inne gatunki pielęgnic na płytkie obszary rozlewisk rzek, gdzie w powstałych w czasie deszczów stawach mogą się spokojnie rozmnażać. Stąd nietypowe wśród centralsów zachowania rozrodcze i w przeciwieństwie do reszty sugerowane, a nie odradzane, wprowadzanie do akwarium roślin.

Tak czy siak na pewno warto spróbować, i koniecznie melduj tu nam o wynikach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dzięki wielkie za to co piszecie. Zapewne pójdę w tą stronę i na pewno podzielę się doświadczeniem. Niech tylko uporam się do końca z przeprowadzką. Trzymajcie się zdrowo

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
[-] Post Aisulim otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości