• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy

#11
(30-10-2021, 20:37 PM)tuptuś napisał(a):
(30-10-2021, 07:53 AM)sensej napisał(a): Problem jest taki że ideologia zielonych tak bardzo sie wypaczyła, że już nie ma sensu i często sięga granic apsurdu. Ja osobiście jednak uważam, że niektóre gatunki nie powinny dostać sie do akwarystyki bez względu na to czy są z odłowu czy z hodowli. Niestety w szeregach zielonych pewnie jest niewielu akwarystów którzy mają pojęcie o tej tematyce.
Ale za to jest spora rzesza biznesmenów którzy na tym zrobią pieniądze [Obrazek: rotfl.gif]
Natura nie lubi pustki. Handlarze zaraz znajdą inne kanały przerzutowe i interes dalej będzie się kręcił.
A mowa jest o zwierzętach WF. Jaka różnica dla lokalsa który wystawia kwity exportowe do Niemiec czy wpisze że to WF czy BR [Obrazek: cwaniak.gif]
Skoro hodowlane można importować to teraz wszystkie ryby będą hodowane w rzekach [Obrazek: rotfl.gif]

W rzeczy samej, przecież już żeby ryba trafiła do nas z takiego Manaus musi przesiedzieć ileś tam dni/tygodni/miesięcy w akwarium eksportera. Kto udowodni, że się tam nie wylęgła? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(31-10-2021, 18:53 PM)piotrK napisał(a):
(30-10-2021, 20:37 PM)tuptuś napisał(a):
(30-10-2021, 07:53 AM)sensej napisał(a): Problem jest taki że ideologia zielonych tak bardzo sie wypaczyła, że już nie ma sensu i często sięga granic apsurdu. Ja osobiście jednak uważam, że niektóre gatunki nie powinny dostać sie do akwarystyki bez względu na to czy są z odłowu czy z hodowli. Niestety w szeregach zielonych pewnie jest niewielu akwarystów którzy mają pojęcie o tej tematyce.
Ale za to jest spora rzesza biznesmenów którzy na tym zrobią pieniądze [Obrazek: rotfl.gif]
Natura nie lubi pustki. Handlarze zaraz znajdą inne kanały przerzutowe i interes dalej będzie się kręcił.
A mowa jest o zwierzętach WF. Jaka różnica dla lokalsa który wystawia kwity exportowe do Niemiec czy wpisze że to WF czy BR [Obrazek: cwaniak.gif]
Skoro hodowlane można importować to teraz wszystkie ryby będą hodowane w rzekach [Obrazek: rotfl.gif]

W rzeczy samej, przecież już żeby ryba trafiła do nas z takiego Manaus musi przesiedzieć ileś tam dni/tygodni/miesięcy w akwarium eksportera. Kto udowodni, że się tam nie wylęgła? Smile

Importować czy nie importować dzikusów? oto jest pytanie......

Trochę odpowiedzi znaleźć można tutaj:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: michal_kov
#13
Świat będzie inny bez Glasera Wink ale może się nasi sprzedawcy wezmą za importy zamiast iść na łatwiznę z tym glaserem Wink))))
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(05-11-2021, 14:30 PM)kocur napisał(a): Świat będzie inny bez Glasera Wink ale może się nasi sprzedawcy wezmą za importy zamiast iść na łatwiznę z tym glaserem Wink))))

Moja firma akwapasja.pl samodzielnie importuje ryby z Brazylii, Kolumbii czy Surinamu. Tylko z moich importów mało trafia na polski rynek, większość do Niemiec właśnie....
Z Glasera korzystam, ale ostatnio bardzo mało....
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak, szczególnie ślimaki trzeba chronić, bo chyba są zagrożone wyginięciem...
Wysyłka ryb, humanitarna wysyłka ryb, to znęcanie się nad zwierzętami...
Czy ktoś tu nie zwariował?
Bardziej przypomina to obostrzenia, aniżeli prawo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tymczasem, Kolumbia na dwa lata ogranicza eksport kilku wybranych gatunków ryb, w tym Dicrossus filamentosus.

https://www.aunap.gov.co/2022/01/17/auna...XY1tiMRQjU
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Odświeżam temat. Jestem ciekawy czy po tych 6 miesiącach jest już odczuwalna zmiana na rynku akwarystycznym? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia jak to wpłynęło na rynek w Niemczech i czy wpłynęło także na nasz grajdołek? Szczególnie ciekaw jestem obserwacji osób zajmujących się zarobkowo akwarystyką.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(02-10-2022, 16:31 PM)el_polako napisał(a): Odświeżam temat. Jestem ciekawy czy po tych 6 miesiącach jest już odczuwalna zmiana na rynku akwarystycznym? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia jak to wpłynęło na rynek w Niemczech i czy wpłynęło także na nasz grajdołek? Szczególnie ciekaw jestem obserwacji osób zajmujących się zarobkowo akwarystyką.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Chyba przepisy jeszcze nie weszły, bo zrobiło się cicho w tym temacie. Były ważniejsze tematy. Jak będę rozmawiał ze znajomymi z DE to sie zapytam.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(18-03-2022, 11:03 AM)Ruki napisał(a): Tymczasem, Kolumbia na dwa lata ogranicza eksport kilku wybranych gatunków ryb, w tym Dicrossus filamentosus.

https://www.aunap.gov.co/2022/01/17/auna...XY1tiMRQjU
 
(02-10-2022, 16:31 PM)el_polako napisał(a): Odświeżam temat. Jestem ciekawy czy po tych 6 miesiącach jest już odczuwalna zmiana na rynku akwarystycznym? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia jak to wpłynęło na rynek w Niemczech i czy wpłynęło także na nasz grajdołek? Szczególnie ciekaw jestem obserwacji osób zajmujących się zarobkowo akwarystyką.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

To prawo miało obowiązywać w całej Unii. Ale  nie weszlo w życie. https://vda-online.de/blog/entry/221-upd...tatus-quo/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Unijne ekodebile i lewactwo, tfu. Już dawno zieloni mają tyle wspólnego z ochrona środowiska co świnia z gwiazdami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości