• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem ze stabilizacją pH - Ameryka Południowa

#11
Same media filtracyjne mogą podnosić, możliwe też że purigen Ci wyłapuje kwas z Aquacidu. Dużo niewiadomych. Napowietrzasz akwarium?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(29-10-2021, 22:35 PM)Ruki napisał(a): Same media filtracyjne mogą podnosić, możliwe też że purigen Ci wyłapuje kwas z Aquacidu. Dużo niewiadomych. Napowietrzasz akwarium?

Też myślałem o purigenie, ale nie obstawiałem go jako winowajcę... 

Nie napowietrzam dodatkowo - po prostu ruch tafli wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
U mnie siporax podbijał, przeszedłem na same gąbki i jak ręką odjął.

Miałem taki problem jak Twój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(30-10-2021, 05:34 AM)michal_j napisał(a): U mnie siporax podbijał, przeszedłem na same gąbki i jak ręką odjął.

Miałem taki problem jak Twój.

OK, dzięki - sprawdzę to i będę stopniowo zastępował ceramikę gąbkami. Czy na samych gąbkach dużo szybciej "zatyka" się kubełek?

Zauważyłem coś jeszcze - odkąd próbuję zakwasić wodę poprzez dodanie Aquacid'u, podłoże (zwykły piasek kwarcowy) zaczęło wypuszczać "bąbelki" - nie jest to nic śmierdzącego, po prostu raz na jakiś czas wyleci bąbelek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Weź piasek z akwarium, wysusz i włóż do np. fiolki od testów, zalej aquacid albo lepiej HCl jak masz () jak reaguje to oddaje do wody - do wymiany.

Ten z filmiku nie reaguje, to piasek z Białogóry (ZEW, Darjo Garden).

Co do zapychania gąbek to mam dwa filtry eheim 2075 i 2173 oba wypełnione gabka 30ppi w całości, czyli około 11-12l gąbki.

W zbiorniku 120x50x50 z 8szt P. Manacapuru i drobnicą bez czyszczenia pracowało 6 miesięcy i pracowałyby dalej ale zmieniłem zbiornik na większy. Co 2 miesiące tylko czyscilem prefiltr.
[-] Post michal_j otrzymał 1 polubień od:
  • AdrianP
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wprawdzie nie zbijalem nigdy z 8 ph ale z 7.2 do 6.5 uzylem torfu JBL i co2 ze sterownikiem gdzie poziom dwutlenku wegla ustawiony byl na 5- 8 ppm . Torf zbija ( dziala ) ph ok 3 miesiecy przy kh ok 2 i gh 6 a co2 tylko zapewnialo bardzo stabilny parametr odczynu wodu pomiedzy 6.55 a 6.45 . Probowalem torf kwasny z castoramy czy tam leroy o ph niby 4 i lipa , to samo Eheim , fluval i Happet . Jedynie JBL dal widoczny efekt 
PS. Oczywiscie torf umieszczalem w jednym koszu filtra w kazdym przypadku .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
[-] Post Rivulatus darek otrzymał 1 polubień od:
  • hubar
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości